Vyzerá to byť veľmi vážne...
"Už som tu raz uvádzal, že každá z jadrových veľmocí - RF, USA, Čína a India ( nepočítam sem Francúzsko, Pakistan, príp. Izrael) - vlastní jadrové zbrane v takom objeme, že dokážu zničiť Zem ako planétu."
Nezmysel, ktorý tu kedysi davala Devana a už jej som vysvetľoval, že ani súčasné použitie všetkých jadrových zbraní by nestačilo zničiť Zem ako planétu. Podotýkam ako planétu, v planetarnom zmysle. Na to nestačil ani meteorit, ktorý zrejme vyhubil dinosaury a mal cca 10 000 x vyššiu energiu uvoĺnenú behom par sekúnd ako by vytvorili všetky jadrové zbrane. Jednoducho na to nemame dostatočne silné zbrane. Pravdepodobne ani radioaktivita by na planéte nezničila život, dokonca zrejme ani ľudstvo, prežila by možno polovica z dnešných cca 8 miliard . Novšie prognozy dokonca uvadzajú podstatne lepšie vyhliadky aj na obnovu po jadrovej apokalypse - reset civilizacie by asi bol. ale podstatne kratšia jadrová zima (iné materialy, ktoré by sa dostali do ovzdušia, čistejšie jadrové bomby )