Ešte raz "sam z faktu, že nebol vo vesmíre urobil usudok, že nevie inak dokazať že Zem je guľatá"
To je jeho maslo na hlave.
Ešte raz "sam z faktu, že nebol vo vesmíre urobil usudok, že nevie inak dokazať že Zem je guľatá"
To je jeho maslo na hlave.
Tak ak najvyššie číslo existuje, tak aké je ? No nie, neexistuje najvyššie číslo. Je to dokaz o neexistencii najvyššieho čísla...Pozor, ani nie dôkaz o nekonečne vysokom čísle, lebo aj nekonečná sú rôzne...No a k tým naboženským mytom, pojem Boha je naboženský mýtus ? veda sa nezaobera kto/čo toto všetko stvoril ? Praveže zaobera, viď antropický princíp.
https://www.astronuklfyzika.cz/AntropPrincip…
Ešte raz,veda nie žeby sa tým nezaoberala, zaoberá a je v jej zaujme, aby vedela odpoveď na zakladné otazky ako vznikol vesmír/vesmíry a odkiaľ sa berú zakladné zákony vzniku vesmírov a organizacie hmoty - ak toto nevie, musí pripustiť existenciu Boha, nevie ju vylúčiť. Ani dokázať, samozrejme.
Takže nevedel.
Pozrel som si to, pýtal sa " a je podložené, že zem je guľatá ? Ja sa važne pýtam, je to podložené ? Boli ste vo vesmírre ? Vy ste neboli, ja tie nie. Neviem ."
Teda z toho, že nebol vo vesmíre nevie jednoznačne povedať, že Zem je guľatá, hoci na to nepotrebuje byť vo vesmíre, da sa to dokazať priamo na Zemi ako to robili napr Greci. Tým je to podložené, keď už. Oni aj z toho dokazali vypočítať priemer Zeme. Nikto mu nepodložil nič do ust, sam z faktu, že nebol vo vesmíre urobil usudok, že nevie inak dokazať že Zem je guľatá. To je des, Evita 03 hanbi sa ty :) Dokazal som ti opak toho, čo si tvrdil...
Je to presne opačne, viď pjetrode
Fakt ? Ako dokazali Greci, že Zem je guľatá a vedel by si si to overiť aj Ty ?
Pozor na to, existuje párriadkový matematický dôkaz neexistencie najvyššieho čísla , veda vie za určitých okolností dokazať aj neexistujúce veci dokonca sú celé oblasti matematiky, kroré zatiaľ nemajú realne opodstatnenie a predsa sa predpokladá, že budú časom mať. Tak ako bol využitý matematický aparát v Minkowskeho priestoru v teorii relativity napr. Vyborne veci v tejto oblasti publikuje teoretik kvantovej mechaniky (strunar) a matenmatik Ctirad Klimčík na SME , alebo napr pjetrode, pozri si to :)
Najviac ma tu prekvapil Evita, ked prirovnava možnosť dôkazu, že Zem je plocha mimo možnosti aby bol človek vo vesmíre s možnosťou dôkazu existencie alebo neexistencie Boha.
Tak už starovekí Gréci vedeli pred vyše 2000 rokmi jednoznačne a to zo Zeme preukazať, že Zem nie je plochá, dokonca sa pokúsili zistiť jej priemer. Zo Zeme. A dokázali to.Veda to x krat na mnohých pokusoch dokazala, dnes už aj z priamo z fotografií mimo Zeme samozrejme .
Ale veda nikdy ani teraz nevie dokazať existenciu/ neexistenciu Boha , neda sa to porovnavať teda s dôkazom , že Zem nie je plochá. Nezamieňať prosím.
Veštice a dokazanie, že Zem nie je plochá je podstatný rozdiel. Ale to vieš.
Ibaže na to, aby si dokazal, že Zem nie je plochá nepotrebuješ byť vo vesmíre, da sa to elegantne dokazať aj na Zemi, napokon, takto to dokázali už starovekí Greci cca 2 300 rokov dozadu, aj približne vypočítali priemer Zeme
https://www.interez.sk/staroveki-greci-uz-da…
Takže Machala mohol potvrdIť, že Zem nie je plochá, aj keď vo vesmíre nebol.
Stredovekí inkvizítori vedeli, že Zem je guľata a za to by nikoho neodsúdili. Však uznávali učenie RKC, kde od Ptolemaia prevzali, že Zeme je - guľa.
Pozor, tam nebol problém v tom, či Zem je guľatá, alebo nie (vedelo sa, že je guľatá) - ale či sa okolo nej všetko točí a je stredom vesmíru.
Teda za cca pol roka bude konšpiracia, že Zem je plochá pravdou ?
Isteže irónia. Píše o sebe "Sám školím a bol som školiteľom viacerých bakalárok a diplomoviek"
Ale možno by televízia fakt mala začať vysielať základy fyziky .
No, keď ešte lietali raketoplány, tak jeden mal úžasný manéver a ani sa to veľmi nerozoberalo - takmer totižto narazil do nohy korytnačky...
Podolay písal blog na SME drukoval Richardovi Sulíkovi a euro už malo podĺa Podolaya zaniknúť.Podĺa jeho članku z r 2013 tak do 5 rokov. Nuž - važ si ho za jeho argumenty, rovnako tak Richarda Sulíka...
Ale čo, klepce sa praveže používať môžu
Odporúčame