A nielen to . O Ukrajinoch pred 24.2.2022 si tvrdil "Na rovinu, Putinovim zabijakom nemôžu odolavat ani hodinu.
A nielen to . O Ukrajinoch pred 24.2.2022 si tvrdil "Na rovinu, Putinovim zabijakom nemôžu odolavat ani hodinu.
Deti páchajú samovraždy všade, líši sa to iba mierou,a tam napr také Rusko...
Tak Dag Daniš bol už v mnohých redakciách (aj v Pravde ) už som písal, že je možné, že sa posúva aj on, aj tie redakcie, len v protismere :) Pre mňa sa posunul už neprijateľným smerom obhajobou Great Barrington Declaration https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Barringt…
Našťastie sa to nerealizovalo. Ale inak, beriem tvoje nazory na neho aj si ten článok napísal podľa mňa dobre.
ad1 - ten vodík sa bude vyrábať elektrolýzou elektrina bude z OZE , takže skutočne to bude ekologické, neviem či autor rozumie chémii, v súhrne žiadna vodná para nevzniká ani nezaniká ( na výrobu vodíka sa rozloží voda a presne to isté množstvo vody vznikne v palivovom článku )
ad2 - Vodík v jadrových zbraniach( termojadrové zbrane) je úplne niečo iné, tam sú izotopy vodíka kde dochádza pri výbuchu nie k chemickej, ale jadrovej reakcii a tá uvoľňuje cca miliónkrát viac energie na kg hmotnosti ako pri chemickej reakcii, preto sú tieto zbrane také ničivé.( odskúšaná bomba cár mala krátkodobo výkon 1 % výkonu Slnka) Problém toho príkladu zo školy je, že ich mali obe strany - a teda by sa vzájomne zničili
Škoda toho článku , vodík je úžasná látka a dalo by sa toho napísať o ňom mnoho ,vrátane toho, že zrejme raz zohrá v energetike zásadnú úlohu ( možno nie v chemických , ale práve v jadrových reakciách )
Až sa teda tým jadrom nevyhlušíme ...
Luna5 treba isť na film Duna2. V podstate nádherné podobenstvo o tom, kde sa skrýva moc a ako sa vytvára súhlas.
Potom je nejaké prevzatie televízie brnkačka. Napokon,čo si čakala ? Mňa teda zatiaľ nič neprekvapilo...
Ale díky za článok.
Prečo je tlak spoločnosti, aby boli ľudia vo vzťahoch a nie osamote ? Nuž evolučne.Pozri myší raj
Jasné, ty si lietadlo :)
Aj mier, pravdaže, mier, bez ktorého nebude existovať život na Zemi."
Ale no tak, život existoval aj v čase vojen a ani dnes ľudstvo nemá silu ho zlikvidovať - maximalme tak seba, ale ani to nie je isté...Proste píšeš pateticky, ale nezmysel
Mimochodom, Exupery išiel bojovať hoci nemusel , tiež sa mohol na to vykašľať v "mene mieru", že ?
"So začiatkom druhej svetovej vojny nastúpil kapitán Saint-Exupéry na letisko v Toulouse. Napriek tomu, že bol lekármi prehlásený za neschopného vojnových letov, usiloval sa, aby sa mohol aktívne zapojiť, čo si nakoniec presadil. Podľa svedkov z jeho jednotky (letka 2/33) bol jeden z najodvážnejších, bojoval s veľkým nasadením a bez ohľadu na riziko."
Oppenheimer a 7 Oscarov ? Zaslúžene...
V kine si ho vypol ? :)
Bol som na tom s dcérou v IMAXe - doporučujem. A už by som najradšej videl Dunu3 :)
V podstate tomu dôchodcovi nič nehrozí, svoje si užil, môže kašĺať na všetkých a všetko...
Takže tu nestačí jeden nickname ako mam ja ?
Predovšetkým, som rád, že ťa tu opäť vidím na debate Pravdy. V 2023 si tu prakticky nebol, akoby sa ti niečo stalo a chýbali tu tvoje vyargumentované príspevky na aké som u teba zvyknutý. Takže som rád, že tu si a diskutuješ
K tomuto prípadu - mohol to byť skrat, mame linku dôvery, mame hniezda záchrany a cez to všetko neraz ľudia volia prave takéto riešenia...Pokiaľ to nebol skrat- tak aj tak nevieme prečo sa to stalo, čo zlyhalo a čo sa s tým dá robiť. ...
Samozrejme, že mala.
Ale pokiaľ nevieme príčinu...
Ale to nebolo o láske. To mala byť elementarna zodpovednosť, laska je ďaleko viac, z lasky sa daruje oblička a nie že zabezpečí absolútne najnižší level zodpovednosti.
My žiadne toalety vtedy neoslavujeme
https://www.zones.sk/kalendar-udalosti/medzi…árodný_deň_mužov/
V ten istý deň jev tam toto
"Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí 2024
19. novembra (o 255 dní)
Vyhlásila Nadácia svetového summitu žien a pripomína sa od roku 2000. Deň upozorňuje na tento medzinárodný problém, zvyšuje povedomie verejnosti a vyzýva ich k úsiliu chrániť a podporovať práva dieťaťa. Je potrebná prevencia a legislatíva chrániaca deti a obete domáceho násilia pred psychickým a fyzickým týraním a zneužívaním
Odporúčame