Uplne súhlasím, len Deň mužov ( tak ako Deň žien ) nie je primarne o vzťahoch medzi partnermi.
Uplne súhlasím, len Deň mužov ( tak ako Deň žien ) nie je primarne o vzťahoch medzi partnermi.
Pokiaľ nevieme príčinu pre čo to urobila, nemá veľmi zmysel to rozoberať
A vieš príčinu ?
A čo to má s láskou ? V takej situacii sa ĺudia nestretavajú, pokiaľ nemusia a tu bolo jasné, že nemusia. A ani to nie je laska, len obyčajná zodpovednosť. Schvalne, v tom autobuse po teste nemohla niečo chytiť ?
Čo je rodina v Irsku
Dvaja homo alebo heterosexuali, ktorí sú v manželstve aj bez detí
Manželstvá s deťmi , pričom partneri môžu by aj homo, aj heterosexuali
Akýkoľvek jednotlivec s dieťaťom, ktoré je biologické alebo adoptované
Momentalne nie je považovaný za rodinu nezosobášený par žijúci spolu - pričom Irsko každému paru sobaš umožńuje. Nevidím na tom nič problematické , aj keď mohlo by sa to považovať za rodinu. Každopadne sú oveľa, oveĺa ďalej ako my...
Nie a malo by byť ? Ja len, že že bežne o vstupe alebo vystupe z NATO rozhoduje vo svete (až na výnimky) zvolená vláda, ktorá odráža záujem obyvateľstva.
"Je jasné, že ženy musia mať ako celok priemerný plat nižší ako muži, lebo muži robia viacej v dobre platených profesiách"
Však prave, ak by si k tomu pripočítal to, že ženy vytvarajú hodnoty (viac ako muži) v oblasti doteraz neplatenej prace v rodine (vychovy detí a chodu dománosti,) čo by ti vyšlo ?
Ak by sa skutočne mala ohodnotiť praca žien , tak by sa museli započítať aj ich prínosy v oblasti domacich prac v rodine a vychovy detí v rodine, kde prevažujú.
:)
Zisťoval si v trojici ? Človeče, na MDŽ ponižuješ ženy ?
No a ja to trochu priťažím, aby to neostalo pri uvažovaní o svete žien len v tento deň - včera som začal počúvať viac než 90 minútový podcast s Janou Cvikovou,našou feministkou na tému kam sme sa v tejto oblasti posunuli. Začal,dnes mienim pokračovať, lebo sú tam zaujímavé postrehy ako vnímajú svet ženy a prečo sa vôbec potrebujeme posunúť. Detto aj kde, lebo feminizmus tvorí viacero niekedy aj odporujúcich si prúdov.
https://podcasty.sme.sk/c/23291765/jana-cvik…
Veľmi podnetné sú pre mňa aj diskusie s mojimi deťmi, už som to tu daval, viď grooming.
"Nemali to ľahké, lebo svet patril predátorom, mužom."
Uff, nie je ten "predator" v zmysle muž tam prisilné slovo ? Ono to má uplne inú konotáciu nielen v priamom vyzname ale aj v socialnom význame(a ka zločinec)
"hneď sa spozná pravý a hlavne správny chlap"
Nemyslím si, že to možno vydedukovať z jednej hlašky, pozri si toto
Nick hercules napísal dnes všetkym, ale ten bloger, ktorého som dal nenapísal pred rokom želanie všetkym ženam . Aj keby si bol ten bloger, tak znamená,že si neželal pred rokom všetkým ženam.
Nielen zo žien, je to to forma rozdeĺovania . Praje len niektorým ženam, vymenuje len niektorých diskuterov...
https://dedic.blog.pravda.sk/2023/12/31/novo…
Tiež mu na to niečo napísal necas.
MDŽ tak ako sa vyvinul dnes oslavujeme ako sviatok všetkých žien, pretože ako ženy to majú vo svete ťažšie ako muži a to aj ked sa započítajú emancipačné snahy. Stale platí "Víš, holky těžší to maj' "
Takže ja z tohto pohľadu dnes gratulujem všetkým ženám.
Pre Luna5 "nečakala som, že v takýto deň napíšeš takýto blog."
Ja som to praveže čakal. Pred rokom mal podobný a najlepšie vtedy jeho blog vystihol necas
"Ty nechces gratulovat zenam, chces si kopnut do niekoho.A kedze sa hanbis za to, tak to chces skryt na gratulaciu k MDZ."
Momentálne má každý z Vás jedno plus. Dal som Vám ich ja. Za ochotu vyjasniť si vzťahy...
No obavam sa, že čas zmaže všetko a stvoriteľom možu byť neosobné sily, ktorým je naša existencia ukradnutá, tam hľadať nejaké zaznamenanie stopy, nedajbože zmysel...
Može to byť všetko inak.
Skôr by som privítal zamyslenie, ako by si Michelangela vnímala dnes, kedy by mohol otvorene deklarovať homosexualitu a snažiť sa trebars o homosexualne manželstvo a deti či už cez IVF alebo adopciu. Lebo to je pre teba zvrátenosť. Vnímala by si viac jeho genialitu, alebo snahu o rodinný život akceptovaný tak, ako u ostatných ?
Lebo prave v laske, o ktorej písal sa to prekrýva...
Odporúčame