Bias.
Čokoĺvek ľudsvo vynajde sa alebo využije alebo zneužije - a nepotrebuje na to žiadneho diabla.
Zaroveň je tam tak malo vzduchu, že sa veci chladia ťažšie...pisalek to možno vie, ja to viem, ale ty asi nie...
Tak to má od toho ďaleko :)
Prečo si Homola myslí, že jeho dcera raz aj tak zmení meno po mužovi ? Nezmenila ho po mužovi nikdy ani Rolincová, s kýmkoĺvek žila. Napokon, však nebola vydatá, nie je podmienka žiť s mužom v manželstve.
A Dietl ? Podľa mńa to Slavoj Žižek vystihol...
"Uvedu příklad. Ke konci Husákovy éry jste měli extrémně úspěšný televizní seriál Nemocnice na kraji města. Pro mě to byla Husákova ideologie v nejčistší podobě. Obyčejní malí lidé žijí své životy… to je pravá ukázka reálného socialismu. Právě Forman přitom podrýval systém tím, že si utahoval z malých, obyčejných lidí. Ukazoval jejich nehrdinské životy, jejich zbytečné sny. Nedělal si legraci z vládnoucí byrokracie, ale ukazoval, o koho že se opírá, za jaké lidi tak vzletně mluví. Šeredně se mýlí všichni ti, kdo tvrdí, že komunisté chtěli lidi politicky mobilizovat, protože pravdou je pravý opak. Ten jejich cynický přístup jim vyhovoval, protože jim umožňoval vládnout v klidu. Nechávali vás vést si své soukromé životy, pokud jste se drželi stranou politiky. Takže možná to bylo období štěstí, ale zároveň i období velmi depresivní, zbavené veškeré kreativity. Na takové štěstí se člověk s chutí vykašle."
Za mňa - absolútne žiadny obdiv, ale uplne zbytočné hazardovanie so životom. Reč hunského vodcu Attilu - veď tam je jasne cítiť demagogiu, navyše ešte x ďalších manipulatívnych prvkov( fatalizmus, znižovanie rizika , emocionalna manipulácia a odstranenie alternatív)
Pred časom bola na SME silná diskusia, keď zomrela jedna česká horolezkyňa, ktorá"musela" ešte vyliezť na nejaký kopec, darmo ju od toho jej deti odhovarali. A nejde o to, žeby neboli zabezpečené
Tento ma manželku 6 rok a je to jej vec, či ho podporuje alebo nie, vybrala si ho ale deti majú 2 a 4 roky, tie si nevybrali. Už v tomto je to voči nim nefér.Otcovstvo nie je len o zabezpečení detí...
Toto ma zaujalo"Odborné studie jasně upozorňují, že násilí na zvířatech bývá předzvěstí budoucího násilného chování vůči lidem. I proto o tom nesmíme mlčet a přehlížet ho!"
Tu Rusi tak týrajú zvieratá ?
Ohĺadom IVF. Evanjelici ho uznávajú ako oslavu života, katolíci ho odmietajú ako smrteľný hriech. Oboje sú to kresťania. Evanjelium o IVF nehovorí nič.
Priamo v članku si mal, že existujú (min) 2 typy cukrovky, typ 1 , teda DM1 je najzávažneší, vyžaduje inzulín okamžite a postihuje hlavne mladých ľudí, aj preto sa mu kedysi hovorilo juvenilný diabetes..Vzniká nie kvoli chybam v strave a nie kvoli nedostatku pohybovej aktivity, takže čo tu pletieš zakaz mobilov , pohybové aktivity na školach a kontrolu vývarovní ? Typ 2 teda DM2 ma minimum diabetikov do 18 rokov, je u nas raritný.
Trapne. Ak je kritérium na určenie kresťanstva evanjelium tak platí to, čo som tu už dal
"Neskutočné, aké evanjelium hlasali apoštoli ohľadom IVF ? No nijaké, takže aké je toto kritérium ?
Jasne prenesenie viny. Nádherne vidno, ako, akým smerom uvažuješ.
"Človek môže energiu, ktorú v sebe má, využiť rôzne. Čo sa týka mužov, ak to zjednoduším, delím ich na dva typy: na tých, ktorí svoju energiu dávajú do predovšetkým do práce, do sebazdokonaľovania, do pomoci iným a na tých, ktorí ju využívajú na získavanie ženských skalpov. Tú prvú skupinu si vážim, tou druhou pohŕdam."
No, len ženy nepohrdajú takými mužmi a evolučne to prenašajú dalej, takže...pohrdaš Parisom ? A začo, iba za to, že išiel cestou najmenšieho odporu, teda cez ženu ? Lebo načo by mu bolo čokoĺvek iné :)
https://blog.idnes.cz/jaroslavpolak/pokuseni…
Ja len, zoči - voči skúške moci obstali len Ježiš a Galadriel a obaja zakolísali. Ktoby nie, hoď prvý kameňom...
Hej, len sú tam čísla okolo 120 000 pretože (AI)
Toto číslo vzniká spojením dvoch údajov zo sčítania:
1️⃣ Rómska národnosť (primárna)
➡️ 67 179 osôb
To je údaj, ktorý vidíš na stránke, ktorú máš otvorenú.
2️⃣ Rómska národnosť (sekundárna)
V sčítaní 2021 mohli ľudia uviesť dve národnosti naraz.
Mnohí Rómovia uviedli rómsku národnosť ako druhú.
➡️ 55 000+ osôb uviedlo rómsku národnosť ako sekundárnu
Presne tak.Tí, čo sa prehlasili v SR za Romov pri sčítaní sú Rómovia. Oficialne je ich aj s tými, čo sa prihlasili k romskenu jazyku čosi cez 100 000. Keby sa prehlasili za Rómov všetci, tak je v SR cca 5 milionov Rómov, keby sa neprihlasil nikto, tak tu Rómovia nie sú.Nezmysel,definícia ale nepustí, Romom je ten, kto sa prihlasi k tomuto etniku. A tak isto je to s kresťanmi.
Pre praktické učely za za Romov prehlasujú (označujú inými) ľudia, ktorí majú fenotyp typický pre toto etnikum a z neho vyplývajúce genetické informacie a znaky. Takto sa bolo v SR označené za Rómov cca 450 000 ľudí (atlas romskych komunít) a to sa berie za praktické číslo označujúce Rómov. Aj keď- čo má s rómami človek , ktorý ma tento fenotyp a generické znaky, ak je to napr adoptované dieťa ktoré sa ani vyzorovo, ani mentalne či intelektualne nelíši od zbytku poplácie ? Je romom,keď sa s romstvom nijako neidentifikuje ? Je absolútny nezmysel priradiť ho k romom.
"Pokojne môžem povedať" ...fakt ?
Neskutočné, aké evanjelium hlasali apoštoli ohľadom IVF ? No nijaké, takže aké je toto kritérium ?
IVF. Kresťan so uznava alebo zatracuje ? Kresťanský politik ho podporuje alebo nepodporuje ?
Odporúčame