"sociopatizacia" ?
Čo potom deti, ktoré boli mimo škôl počas vojen ? Čo deti z australskych škôl v minulom storočí, ktoré sa vzdelavali dištančne, vtedy cez rozhlas ?
"sociopatizacia" ?
Čo potom deti, ktoré boli mimo škôl počas vojen ? Čo deti z australskych škôl v minulom storočí, ktoré sa vzdelavali dištančne, vtedy cez rozhlas ?
Tu ide aj o presun a sprievodné aktivity . Ale dobre, toto je ešte akceptovateľná myšlienka.
Zjavne ale nepustenie detí do škol v takejto/ pomerne zlej/ epidemiologickej situacii je snahou o to, aby prípadný narast počtu nakazených nebol spájaný prave s pustením detí do škol.
Jednak, mame tú aj medzi deťmi rýchlejšie sa rozširujúcu mutaciu vírusu, jednak aj iné vlády napr v tom Nemecku sa správajú podobne. Maturanti zmaturujú, ak by boli maturitné skúšky zrušené, tak sa pojde podľa minuloročného scenára, teda z priemeru známok, tam problém nevidím.
Tá veta nie je pravdivá. Tento vírus mutuje naopak pomaly a nemení sa ani pri mutaciach tak radikalne, ako pri vírus bežnej chrípky, takže je predpoklad, že nebude treba vyvíjať každý rok inú vakcínu, ako je to pri chrípke. Ja len, aby si sa vyhol výraznému zavádzaniu v tomto smere.
Považujem momentálne rozhodnutia ohľadom škôl za akceptovateľné v súčasnej situácii.
Niektorí rodičia aj celý ich ďalší život. Nič to nemení na tom, že to už nie sú deti.
Samozrejme že mam a už som tu diskutoval viackrat ako sa dištannčne vzdelavajú a že to nie je pre nich ani pre nas s manželkou problém ....
Napokon,najdi si to:0
"To záleží od výchovy, u nas nie - ale keď mali na chémii niečo urobiť, tak som im samozrejme pomohol, robili sme napr suspenziu , lebo mali urobiť video o suspenzii. Tak sme vyrobili suspenziu hydroxidu meďnatého/ modrá skalica + hydroxid sodný /a dihydroxid-uhličitanu dimeďnatého / modrá skalica + jedlá sóda bikarbóna/. V oboch prípadoch vzniká suspenzia Ja som to dcére predviedol,potom to skúsila ona a vysvetĺovaľa, čo sa deje, syn ju natáčal na mobil, dcera video poslala cez net."
No to asi nie. Iba ak dieťa svojich rodičov :0
"Dieťa je nedospelý človek vo veku do 15 alebo do 18 rokov"
Ale , ale
"v Nemecku s podobnou situaciou su skoly otvorene."
A sú ?
Lockdown v celom Nemecku od 16.12.2020 do 14.2.2021! Platí pre všetky spolkové krajiny rovnako.
"Školy, škôlky sa zatvárajú."
Možno ešte pol roka, rok. Tí lekári aj chemici ešte takýto odklad znesú, napokon v toxikologii tiež nemiešajú jedy, ale sa o nich len učia.
Tak toto sa ti nevydarilo. Ježiš sa zastal aj prostitútky hoci vo vtedajšej dobe sa za to kameňovalo. Poznáš - kto si bez viny,sám hoď kameňom ako prvý ?
Čakám, kedy takýto nezmysel prednesie Grohling.. A že prečo je to nezmysel ? Lebo nezohĺadňuje, že aj pri dištančom vyučovaní časť nemá problém s učivom a to skôr tí, čo to berú vážne.Vrátane ich rodičov.Vieš vysvetliť, prečo by práve snaha detí a rodičov mala byť potrestaná ?
" Koronavírus mutuje podobne ako vírus chrípky, čo znamená že každý rok tu budeme mať nový zmutovaný vírus a s ním prídu nové opatrenia, nový teror i nové očkovanie."
Je táto veta pravdivá ?
No, diskutujem a hlavne nielen tu, ale to by si musel vedieť, čo je diskusia :0
Mimochodom, prečo píšeš " O prejave môjho dešpektu nerozhoduješ ty."
To viem, ani som nikdy netvrdil, že rozhodujem. Akurát, že je detinské prejaviť to zámerným komolením mena.Môj názor. Menej hystérie a domýšľania, menej podsúvania a emocionalnych, ad hominem útokov na oponenta - posunulo by ťa to.
???
Vieš, že keď Štepka s Radošincami uvádzal Jánošíka, tak sa to tiež niekomu nepáčilo, lebo však robiť si srandu z národného symbolu ...
No a Jánošík bral hravne strednému resp vyššiemu stavu lebo tí skutočne bohatí si mohli dovoliť ochranu,ktorú by neprelomil.Ja práveže historické diskusie beriem, či o Jánošíkovi, alebo napr o Husákovi, ak sú dobre spravené . Netreba mýtizovať.