Mňa by len zaujímalo, akým jazykom sa v skutočnosti rozprávali medzi sebou - v súkromí, na bále, akým jazykom rečnila Mária Terézia na uhorskom sneme?
Mňa by len zaujímalo, akým jazykom sa v skutočnosti rozprávali medzi sebou - v súkromí, na bále, akým jazykom rečnila Mária Terézia na uhorskom sneme?
Nič nie je zadarmo. Ak je niečo bezplatné, musia sa na to nejakým spôsobom zložiť ostatní, či už ide o bezplatné parkovanie, alebo napríklad bezplatnú dopravu.
Ani bezplatné parkovanie v obchodných centrách nie je zadarmo, skladajú sa naň všetci, ktorí si tam niečo kúpia, bez ohľadu na to, či prídu autom, alebo nie.
To je zaujímavé, ako tu miznú príspevky, už ich tu bolo asi 20, teraz polovica...
Mohli by na tie staré rušne dať tiež taký obrovský nápis NÁRODNÝ DOPRAVCA. Síce by ich to nezrýchlilo, ale možno by sa to niekomu páčilo.
A v ďalšom kroku dať taký obrovský nápis na všetky vozne.
Poznáš tie matematické príklady zo školy? Jeden robotník vykope 10 m výkopu za 8 hodín. Za aký čas vykope 1 m výkopu 200 robotníkov?
Keď si už spomenul českú R11, veľmi ma potešilo jej otvorenie, pretože tade často jazdím, ale včera podvečer ma nepríjemne prekvapila - na niektorých miestach ma vozilo, ako keby tam boli koľaje so zamrznutou vodou. Také niečo som ešte nezažil, že by ju tak sfušovali?
Ešte že okolo môjho domu nie je chodník ;-)
Jasné, stavajme len cesty 1+1 pruh s trvalým zákazom predbiehania a bude nám sveta žiť ;-)
Nevedeli to ani pred voľbami, asi čakali, ako tie voľby dopadnú. A dopadli tak, že to nevedia ani teraz. Chápem.
Prečo tak taja presné termíny? Zatiaľ stále len "na prelome novembra a decembra"... veď to je už za dva týždne, to naozaj ešte nemajú presný termín?
Lenže ja mám pocit, že to k tej večnosti smeruje - termíny dokončenia jednotlivých úsekov diaľnic sa vzďaľujú.
Odporúčame