Ja som čítal, že "trasie voľbami" ;-)
Aspoň nejakú istotu máme - dokedy NEBUDE.
Nechcem nikoho obhajovať, ale je to trochu rozdiel stavať diaľnicu v úzkej a husto osídlenej doline na Kysuciach a na maďarskej rovine s riedkym osídlením. Ale naozaj, trvá to u nás veľmi dlho.
My ešte k tomu vozíme aj psov, to by bol v lietadle dosť problém, hlavne pre nich.
V tom prípade by som ale už zvážil cestu cez Maďarsko po M86, od Szombathely ďalej cesta I.triedy č.86, ktorú Maďari tiež rekonštruovali a je veľmi dobrá, z nej prejsť do Slovinska na priechode Rédics / Lendava, ďalej po slovinskej A5 a pri Maribore sa napojiť na A1. Vyhol by som sa tak plným rakúskym diaľniciam.
"cez Rakúsko okolo Budapešti a Grazu"
autor asi chcel povedať "cez Rakúsko okolo Viedne a Grazu" ;-)
Kým boli diaľničné známky vo forme nálepiek, bol každý ticho, aj keď to bolo to isté. Ročná nálepka kúpená v máji platila nie do mája nasledujúceho roka, ale len do 31. januára.
Čiže takí istí zlodeji sú aj Maďari, Česi alebo Rakúšania.
Cestovné šeky? To by malo byť niečo ako gastrolístky, však?
Toto je vzorový príklad naplnenia hesla, ktoré majú naši (neviem či aj poľskí) policajti na dverách.
Páči sa mi to, aj keď zatiaľ je to pre mňa "kyslé". Tiež by ma zaujímalo, ako sa skráti dojazd po niekoľkých takých šprintoch z 0 na 100 za 5,6 sekundy...
Tak už viem, prečo "psie dni". Ale prečo "kanikula"? Že by podľa ruského slova "kanikuly" pre prázdniny?
Nielen priecestie, popod tie mosty sa dá prejsť pešo či na bicykli popri Váhu.
Keď som si prečítal nadpis, nechápal som, čo má osobný dopravca (ZSSK) spoločné s nákladnou dopravou? Až v článku som sa dozvedel, že ide o nákladného dopravcu ZSSK Cargo, skrátene ZSSKC.
To si mi pripomenul jednu scénu z dávneho seriálu "Nemocnice na kraji města" (ČT ho teraz reprízuje), kde prišiel pacient na bicykli a tvrdil, že má infarkt ;-)
Odporúčame