Vidím dve možnosti:
1. lekár by musel potvrdiť pacientovi, že bol na vyšetrení. Ale to je zase ďalšia záťaž pre lekárov, resp. sestry. A pri výjazde by musela byť obsluha, nie automat, lebo to by si vyžadovalo riešenie podľa bodu 2.
2. nejaký automatizovaný systém, napr. také niečo, čo funguje v kine v jednom nákupnom centre v Žiline: žetón, ktorý si dostal pri vjazde na parkovisko, priložíš k čítačke v kine a máš hodinu parkovania zadarmo navyše. To si samozrejme zase vyžaduje technické zariadenie (čítačky), ktoré by muselo byť v ordinácii (nie voľne prístupné v čakárni), plus ďalšie náklady hlavne na software, takže asi nie lacná záležitosť.


