Nemáte celkom pravdu ani jeden.
1. Očkovanie je u nás stále na báze dobrovoľnosti.
2. To, že 16-17 ročným kovid nič neurobí tiež nie je pravda, pretože síce výnimočne ale na kovid zomierajú aj mladší. Totižto aj v tejto vekovej kategórii existujú rizikové osoby so závažnými chronickými chorobami ktoré je vhodné chrániť.
3. Pfizer preto, lebo je to jediná vakcína ktorá prešla príslušnými klinickými štúdiami na tejto vekovej kategórii a je schválená pre túto vekovú kategóriu.


