V tomto prípade mi veľmi vadí pojem "zanedbaná zdravotná starostlivosť". Navodzuje dojem, že všetci zdravotnícki pracovníci počas epidémie sedeli s nohami na stole a iba sledovali čo sa deje. Týmto výrazom dehonestujeme prácu tých ktorí majú lví podiel na tom, že to nedopadlo oveľa horšie a robili všetko čo bolo v ich silách. Omnoho vhodnejší by bol výraz "nedostupná zdravotná starostlivosť". Takže poprosím všetkých ktorí sa k tomu verejne vyjadrujú aby vážili použité slová.


