Správame sa dnes viac socialisticky naoko, než to bolo v samotnom socializme
Pani Malinová, podľa mojich poznatkov, táto doba už je horšia, ako bola v socializme. Vtedy sme si prácu mohli vyberať aj v menších mestách podľa dosiahnutého vzdelania a záujmov. Teraz nemôžeme povedať ani toľko, ako v socializme, ak nechceme prísť o prácu. A smeruje to ešte k horšiemu! V mnohom s Vami súhlasím, ale nie vo všetkom. Ja mám na socializmus len a len dobré spomienky, pritom ani ja, ani moji rodičia, ani príbuzní sme neboli v strane, boli sme aktívni kresťania - a i napriek zlým posudkom z tohto dôvodu /teda, že nie sme vyrovnaní s náboženskou otázkou/, dostali sme sa na vysoké školy, ukončili ich bez problémov, ľahko a úspešne sa uplatnili v zamestnaní, kde na vedúcich miestach boli čestní komunisti. Potom prišiel rok 1989 a všetko sa začalo zhoršovať. Firmy postupne zanikali, vznikali súkromné, ubudli pracovné možnosti, rozkvitlo rodinkárstvo, lepšie platy dávajú majitelia len svojim príbuzným... atď. Ja som kritickejšia k tejto nemorálnej, vlčej dobe klamstva a zrady.