Kapitalizmus už zo svojej podstaty nemôže byť pre všetkých.Každý sa totiž snaží sústavne byť bohatší a to sa musí niekde vziať.Keď podnik,alebo podnikateľ na niečo prispeje,tak o tú sumu musí obtiahnuť svojích zamestnancov.Ano sú systémy,ktoré sú aj sociálne,ale nikdy nie z dobrej vôle kapitálu,ale vydobyté občanmi štrajkami,čo na Slovensku tradíciu nemá.Po štrajku učiteľov by mali nasledovať štrajky v súkromnom sektore,pretože nie je možné aby sestra v nemocnici mala dvojnásobný plat oproti sestre u súkromného lekára alebo zubára.Len tak sa Slovensko dostane z posledného miesta mzdy skutočných pracovníkov,nie aj manažérov čo určuje aj priemerná mzda.Štrajk učiteľov by bol akceptovateľný,keby si nebol prevzal rétoriku Matoviča a bol uskutočnený v inom volebnom období.Učiteľom prekáža ,že deti a študenti majú dopravu do školy zdarma?No to je Matovičova rétorika a aj zástupcu učiteľov čím zdegradoval celú akciu..


