Nešťastie učiteľov bolo a je,že sa nechali spolitizovať a prevzali doslova niektorú rétoriku Matoviča,aj ke´d možno z nevedomosti a túto akciu naplánovali mesiac pred voľbami čo sa dá považovať ako politický atak vlády.To by žiadna strana nemohla akceptovať.Ďalší problém učiteľov je,že sú to len aktivisti bez akéhokoľvek právneho vzťahu voči zamestnávateľovi.Tieto akcie,keď majú mať úspech,tak musia dodržať zákon a postup ktorý zákon dovoľuje a nie anarchiu pobehujúcich bezdomovcov.Odbory musia byť apolitické a nesmú preberať rétoriku žiadnej politickej stany.


