robis cest svojej fotke
Otazka pre vsetkych
v pripade m=noveho mzdoveho systemu, ked zamestnanec dostava super hrubu mzdu - a zrazu mu zamestnavatel tuto mzdu nevyplati - bude musiet platit preddavky na zdravotne, socialne poistenie....?
clovek_michal - kecas - i dnes moze zamestnanec dat podnet na likvidaciu firmy v dosledku pltobnej neschopnosti - len zamestnanci by v novom systeme dopadli este horsie, nakolko sami musia platit odvody !!!
odpoved na pointu
firma nereagovala adekvatne a preto sud dal zelenu exekutorovi
mozno zjednodusene tvrdenie - no s exekutormi je problem - ja som sa stretla spripadom pred cca 8mimi rokmi, ked exekutor konalbez rozhodnutia sudu
ludia sa chovaju v tomto state ako selmy - a to je problem - riesenie nie je urcite jednoduche, mozno o dve generacie dojde...
pekne - a uz sa to zacina - urazky - pekne .... takze toto su tvoje argumenty
tak mi povedz, preco v staryuch zapadnych krajinach je mzdovy system ako u nas dnes a nie iny, preco zamestnavatelia platia ako u nas statu a poistovnia, co im nalezi.....
nehovorime o dalsom experimente na tomto narode...?
a coi su socialisticke myslienky - ze rakusko a nemecko maju podobny mzdovy system ako u nas dnes - je sice pravda, ze rakusania maju kosak a kladivo v znaku no od socializmu maju daleko
ked ti dochadzaju argumenty, tak sa odvolavas na socialisticke myslienky....
este jeden s fico okuliarmi - neberiem ti tvoj nazor - hl;avne ze mas nepriatela.....
ja fica nemusim - no je mi luto, ked niekto obhajuje veci, ktore nie su take jasne - mozno v laviciach skoly, ale prax je ina - je zaujimave, ze rakusko, nemecko ako i ostatne stare staty europy (okrem GB) maju system podobny nasemu - takze cely svet "prepisuje nazory fica" - nedaj sa mi vysmiat
mila to tvoja arogancia - vidiet, ze nemas skusenosti .....
takze dnes zamestnanec nemusi urobit nic, zamestnavatel zaplati statnym organom co treba - tak je to
zaujimave - ozval sa vsevedko - nauc sa pocuvat inych - potom mozno pochopis, ze nie kazdy je odkazany na tvoje sebavedome tvrdenia
pokial viem, napisala som jasne, aby si nepodcenoval ludi
nejako ti nesedim do tvojho schematu :-))) ZAUJIMAVE posledna vetou si sa STRAPNIL sam
ak by si bol rozhladeny - tak by si vedel, ze podnikatel, ktory sa stara o svojich ludi, tak su ochotnejsi pracovata dosahuju vacsie vysledky. ak ich nechas napospas zakonom, kde maju povinnosti, tak nemaju cas na pracu, ale viacej casu musia venovat zistovanim skutocnosti, aby sa nedostali do sparov danoveho a ci inych statnych uradov, voci ktorym maju povinnosti
krasa - naivita vladne svetom - v prave sa vyznas ako sliepka na hnojisku
zamysli sa co si vlastne napisal - nasepkam ti - pozicia cloveka v tebe spominanych pripadoch - zakaznik - mozno pochopis - alebo ak to nejde, tak to nejde :-))))
jasne - kazdy, kto ti oponuje sa podla teba chova k statu ako bezdomovec - tak v tom pripade by som sa mala vykaslat na vytvaranie novych pracovnych prilezitosti na sk - ved co, taki ako ty spasia ludi na sk - tvoje slova mi pripominaju pievan medzi dvoma oknami - len predpokladas, ludi skatulkujes a snazis sa ich prtesvedcit, ce co len chcete, ved sa chovate ako za socializmu - vies vobec co je socializmus..... ?
vtipalek - si naivny, myslis, ze niekoho ohuris exelom..... nebooj, u mna ostava prebytok :-)))) takze tvoj vypocet je daleko od mojej skutocnosti - neskatulkuj kazdeho, ze zije z ruk do ust
takze si demagog - ci uz chces, alebo nie
presne, teraz to musi odviest zamestnanec - zodpovednost a naklady su prenesene na obycajneho cloveka - supeeer - uz sa tesim na pripady, ked obycajni ludia budu nuteni studovat nove zakony - abyu nieco nespravili zle :-(
je zaujimave, ze tvrdohlavo tvrdis, ze zamestnancovi ostne 20% z jeho prace - inak taka malickost - ze kazdy ma iny prijem - 20% je demagogia - ci uz chces, alebo nie
tak to sa v psychologii a vyjednavaniu vobec nerozumies - snazis sa odviest pozornost na budovatelov socializmu, oznacujes ze sme ako bezdomovci
ak by si ma poznal, tak by si bol rad takym bezdomovcom :-)))) - len recicky a recicky - nevies o com rozpravas - urcite si v sas - inak by si tak vehementne neobhajoval veci, co sa nedaju obhajovat
Odporúčame