Vobec ma to neprekvapuje...a verim,ze toto je len spicka ladovca.Vacsina ludi tieto svinstva uz davno tusila...no a teraz sa to "len" potvrdilo.
Vobec ma to neprekvapuje...a verim,ze toto je len spicka ladovca.Vacsina ludi tieto svinstva uz davno tusila...no a teraz sa to "len" potvrdilo.
Sa zobudte..tie čipi sa budu dat aj zamerat a kedze obciansky preukaz musite mat pri sebe bude prehlad kde sa kto pohybuje...Toto neni sci-fi ale nastavajuca realita.
NR SR..nech si poda trestne oznamenie v prvom rade na seba!!! Lebo plati,ze spina sa zametat najprv vo vlastnych radoch az potom sa treba zaujimat o inych.Inak povedane keby tam nemali tolko spiny..nik by im tam tie vajcia nehadzal.
No a co..? Keby aj..kolko statov uz vlastni jadrovu bombu a nik to neriesi/India,Pakistan..atd/Alebo si USA mysli,ze tento patent patri vyhradne dozivotne len im?! Troska naivna predstava..Je predsa jasne,ze kazdy stat ktory vyuziva atomovou energiu to moze teoreticky vzdy zneuzit aj na vyrobu atomovej bomby.Ci uz sa to velactenym panom zemegule-Spojenym statom paci alebo nie.Otazka je ale asi postavena inak...Iran je uz dlhsie trnom Izraelu a tak velky brat zpoza oceanu sa "musi" angazovat.Co na tom ci opravnene,ze?! Ved Spojene staty si vzdy vsetko zdovodnia a vobec ich nazaujima ako sa na to diva zvysok sveta.Historia nam ale ukazuje,ze arogancia je len predzvestou padu kazdej takejto rise...
Moznost takehoto spravania sa nepriamo podporuje system...ved pozrime sa na to od zakladu.Stalo sa to lebo ten robotnik sa stal absolutne zavisly od podnikatela ktori ho len zneuzil.Pracovat len za byvanie a stravu nech sa nikto na mna nehneva ale to je typicka crta otrokarstva.Je hanbou,ze je v 21. storoci v EU nieco take este mozne! Bohuzial do takehoto stavu dotlacil tento system mnoho ludi.Ved zamyslime sa ci nam nieco zostava po zaplateni vsetkych zakladnych vydavkov na zivobitie. Zaujimave je,ze nik to tu neriesi...a ja sa pytam kde je potom ustava?! Ustava nam ma zarucovat /pravo na pracu,kulturne vyzitie atd./preco sa potom neustale porusuje? Preco ustavny sud nekona?! Ludia v tomto state akoby uz zabudli na co vsetko maju zo zakona pravo.Musia sa ale zobudit-ozvat ked sa nechcu zobudit kompetentní !!!
Uplne suhlasim...jednoducho politikom chyba akakolvek sebareflexia.Bez vyjadrenia nespokojnosti verejnostou sa to budu snazit ako vzdy jednoducho ututlat.Ludia ale uz maju za tie dve desiatky rokov vsetkeho naozaj dost/od 89-teho/ a tak sa nedaju vylucit ani spontanne reakcie.Ludia uz nemaju co stratit...Stratili totiz uz viac ako to co je este...ako tak dostojne.
Jednoznacne ide o pracovny uraz...z priamym zavinenim zamestnavatela.Myslim,ze v inom vyspelom europskom state napr. vo Francuzsku by mal z tohto zamestnavatel pekne opletacky a malo by to pre neho aj pravnu dohru z vysokou pokutou-odskodnenim.Tu na Slovensku je to ale bohuzial velmi otazne.A o tomto to tu je...ziadna ochrana zamestnanca,zle pracovne podmienky a ked sa nieco nedaj boze stane este sa aj domahat-sudit o uplnych samozrejmostiach.
Neviem preco by sa mal tolerovat a schvalovat akykolvek utok na webovu stranku ktorejkolvek strany...Podla mojho nazoru su tam aj ovela bizardnejsie a uz skompromitovane strany a nik na ne neutoci hoc by si to urcite viac zasluzili.Takze naozaj nechapem ako moze niekto takuto formu "protestu" podporovat.
No ja by som tomuto zrovna neveril...su to len dalsie populisticke reci ake pouzival aj pred svojimi prvymi volbami/nakoniec urobil uplny opak/. Staci si pozriet dokument "Podvod zvany Obama" a clovek hned pochopi.Urcite by nesiel proti tym ktori ho "sponzoruju" a si ho tam dosadili ako novu babku...
Ale co..? :-) Unia pripusta,ze ma uz aj chudobu? No to mi je novinka a vyrazny pokrok...blahozelam len tak dalej.Mozno ked padne fasadka uvidime,zistime este aj dalsie "pozitivne" veci.
Grecko ukazuje precedens ktori uniu znacne znepokojuje...ukazuje totiz,ze je aj ina cesta.V pohode z EU odide a bude este aj rado ako nakoniec dobre dopadlo. Je totiz uplne sebestacne.
Tak sa pozri kolko ludi zomiera teraz priamo alebo nepriamo na nasledky toho Tvojho nadherneho kapitalizmu...kolko zbedacenych ludi bezdomovcov beha po Slovensku.Su to aj ludia ktori pracovali a nedokazali splatit uvery,hypoteky ktore si zobrali za uplne inych zivotnych podmienok/kedze sa neustale zhorsuju/.Problemom sucastneho kapitalizmu je to,ze uz sa nema potrebu ani pretvarovat ako to bolo za cias ked mal opoziciu v socializme.A mas pravdu teraz uz strazeny nie sme nasi politici len privitaju ked cim viac ludi ujde do zahranicia aspon sa zbavia "zodpovednosti" voci tymto ludom a odbremeni sa tento "slavny,uspesny stat"
No ja by som skor povedal,ze PRED VOLBAMI ani tak skutocne na to blaho obcanov nemyslia ako len o tom vypravaju...No a PO VOLBACH je zas len ta zmena,ze uz o tom ani nevypravaju...a to je tak cele k tomu.
Neuroda..? Zaujimalo by ma potom preco unia vytvara umelo kvoty a ked je urody nadbytok napr. obilia tak ho vo velkom likviduje! Vraj aby nedoslo k poklesu ceny a k znehodnoteniu produkcie.Pamatam si zlate casy socializmu ked sa obilie presuvalo podla potreby statom ktore ho mali prave v tom roku pomenej a tak si vzajomne pomahali.Boli to casy o ludoch a pre ludi! Lenze to je proti politike tejto "slavnej trhovej ekonomike"...kde ked je uz nadbytok tak sa to radsej vsetko zlikviduje ako by sa mala znizit cena. A este nieco...zaujimalo by ma co s toho,ze stat zas viac vyinkasoval od ludi co bezny obcan z toho ako protihodnotu ma.Co je lepsie alebo sa zlepsuje?! Odpoved je jednoducha... Nic!!!
Ano...Nas system je vo vela veciach konzervativny.Nemoznost odvolat poslanca priamo volicmi,sudne rozhodnutia zavisle na jednom sudcovi ktori moze byt lahko ovplyvneny ci imunita poslanca to su vsetko prezitky ktore nemaju mat miesto v modernej spolocnosti.Tieto skutocnosti su hlavnymi dovodmi ktore podporuju prehnity system.Co tym prehnitym vsak naramne vyhovuje...
V hypermaketoch nik dlho nevydrzi...a tak tam pracuju casto aj kadejake pochybne typy:-) Pocas otvaracej doby je tam dost ludi a riziko minimalne.Ale su objekty...kde to je o drzku.Alebo napr.take doprovody penazi...ti funguju v zvlastnom rezime a riziko maju obrovske.Neozbrojeny straznik...je vizitkou firmy. Vela firiem sa od toho teraz distancuje pretoze zbrane musia podla zakona zabezpecovat oni sami.A aj ked straznici maju zbrojak a vlastnu zbran nemozu s nimi sluzit.Toto je zas len ucelovo podane v zakone...Treba si uvedomit suvislosti.Nie vsetko je totiz tak ako to na prvy pohlad vyzera.
Vysvetlim Ti pojmy.Bezuhonni...znamena,ze nebol nikdy odsudeny a to ani na podmienecny trest odnatia slobody.V pripade casteho pitia a jeho dokazania je takato osoba tzv.nesposobila a moze mu byt odobrata sposobilost a teda moznost vykonavat tu pracu:-) Tolko vyklad zakona.Co sa tyka ich kondicie no mozno by si rad tak vyzeral v ich veku a ja tiez:-) su to casto zachovali policajti,vojaci co v zivote nic fyzicke nerobili nemaju byt teda z coho zrobeni:-) Co sa tyka Bodyguardov...vseobecne sa tak rozdeluju podla momentalneho "poslania".A este na margo straznikov....ci sa to uz niekomu paci alebo nie nie je to zrovna akcna praca ale v noci riskuje viac ako hocaky policajt. Casto totiz sluzia sami a nikdy nevedia ci ich nahodou nepride niekto "navstivit". Vravim z vlastnej skusenosti a ako povedal raz jeden kriminalista nerobil by to vraj ani za milion to riziko je tak obrovske.Nezavidme straznikom je to jedna nezaplatena,ubijajuca cinnost ktoru by aj tak vacsina ludi nerobila.
No je to tak ale len preto lebo stat robi taku politiku...z jednoducheho dovodu.Stat nechce aby im odchadzali chlapi od policie a tak su SBS-ky ucelovo platovo podhodnotene.Preto tam pracuju vacsinou len penzisti alebo vojaci ,policajti vo vysluhu.Im to staci lebo maju k tomu este aj dochodok.Dalsiou podmienkou pracovnika SBS je absolutna bezuhonnost to znamena ze dotycny musi byt slusak od kosti.Tato politika vznikla po pretransformovani byvalej CBS/rozumej civilno-bezpecnostnej sluzby/ kde policajnym organom vadilo,ze tam pracuju ludia ktori uz maju nieco za sebou su trestani a pod.Inymi slovami stat spravil s toho tak trochu babkovu sluzbu.Vynimkou su ti ktori robia tzv.osobnu ochranu bodyguarding ktori aj cvicia ale zas pracuju uz za lepsich platovych podmienok.Dovolujem si tvrdit,ze su fyzicky na tom lepsie ako hocktori policajt...cest vynimkam.A to aj v strelbe.
No zaujimave by to mohlo byt z ineho pohladu...tak napr.kazdy straznik musi prejst skolenim ma certifikat.To znamena,ze za svoju pracu plne pravne zodpoveda...preco potom sa plati zbytocny clanok "SBS" ktore nerobi nic ine len chodi na kontrolu? Tato vsak je upne zbytocna lebo ju mozu a aj vykonavaju pracovnici PZ.Takze kazda jedna firma ktora si plati SBS by mohla dost usetrit keby v ramci firmy mal jeden zastupca firmy "vyssiu" sposobilost a firma vytvorila tzv. "vlastnu ochranu" potom by platila priamo len straznikov.Bolo by to ovela lacnejsie...
Pravdepodobne sa jedna o prve oficialne zasahovanie do siete internet.Cenzura ma byt udajne neskor samozrejmostou.Je na ludoch celeho sveta ci to dovoli.Internet bol vytvoreny za ucelom aby mal kazdy moznost pristupovat k informaciam ktore ho zaujimaju a nie aby to niekto reguloval a podaval len take ako je to s prepacenim v blbej televizii.Toto asi urcitym "kruhom" nevonia a uz dlhsiu dobu.
Odporúčame