Samozrejme. Termín "predpoklad" je príliš seriózny. Skôr dohady, domnienky...najčastejšie ničím nepodložené bľabotanie, bludy, prdy z huby. A bude to silne individuálne.
Samozrejme. Termín "predpoklad" je príliš seriózny. Skôr dohady, domnienky...najčastejšie ničím nepodložené bľabotanie, bludy, prdy z huby. A bude to silne individuálne.
Moja krásna prasnica si myslí, že sa žiadne protilátky na liečbu kovidu nebudú používať ako farmaceutické výrobky. Je pre ňu (moju krásnu) jedno, kto by ich vyrábal/žiadal o registráciu.
Komerčne by to vraj vôbec nešlo. Nejaké krvné deriváty s protilátkami...teoreticky možno, ona ale nemá záujem.
Sorry, neviem ako som sa tu ocitol. Je to zaujímavé a pravdivé konštatovanie, ktoré preložím do sedláčtiny. Byť super-dobrý odborník v exaktných vedách vôbec neznamená, že dotyčný bude mať "široké obzory". Iste, vôbec nemusí mať prehľad o dianí vo svete, nemusí poznať históriu...a nemusí sa ani slušne správať. Môže to byť pokojne bytosť, za ktorú by slovenský hodnotiaci nedal ani 5 centov.
Slovenský bačkorista či pestovateľ hydiny má predstavu, že veľký frajer v nejakej (pre neho) záhadnej vede je vždy kultivovaný, zdvorilý, vyzná sa v hudbe...a nechodí ani na záchod.
Poznám dosť supermanov v medicíne aj v iných odboroch, ktorí sa v súkromí správajú ako moja krásna prasnica. A jazyky im stačia obvykle dva. Jeden je na lízanie.
Už sa pracem kade ľahšie.
??? Je ti zle? Potrebuješ RZP? Čo to tu bliakaš?
Vravel som ti: požiadaj o vpich do žaluďa, nie medzi oči.
Hentoto? Skúšaš gumipuškou ostreľovať tank? Tak trénuj, bojovník, držím palce.
Možno zostrelíš grilovanú veľrybu z neba.
Toto je bieda, úbohé, odvar z vložiek. Pridaj niečo, dochutiť to načim.
Prečo ponúkaš žrádlo ak ho nevieš pripraviť?
Ja ich dávam. Chceš? Dám ti dvojnásobnú dávku, s malou zľavou za druhú.
Máš to veru choré. A nehovor za ľudí. Trepať môžeš len za seba.
To akože na Slavíne pri slávnostnej príležitosti sa riešili kšefty s ministerstvami?
Hádam nie.
Jemu lieky nestačia. Iba elektrokonvulzívna terapia (šupy do palice - ľudovo elektrošoky).
Denne. Ale nechodí pravidelne a potom to takto vyzerá.
Ty si starý terč? Starý, ale zato blbý?
Jasné, koniny a baraniny treba oceniť. Vy tunajší pripečenci aj pri závane tisícročí histórie dokážete na posvätnom mieste vyzuť si bačkory, rozviazať gate...aby som nepokračoval...pritom žabykláčom krájať slaninu, grgať, mliaskať...a vydávať iné podobné zvuky.
Ešte sa navzájom aj potľapkávate a oceňujete zdvihnutým palcom.
Ten Stropkov je kde? Musím sa pozrieť...Pointa: očkovaním sa údajne človek stane "chránený" dva týždne po druhej dávke. Dovtedy nie...a potom iba určité percento.
No a zomrieť má každý právo...hocikedy a hocikde, aj očkovaný všetkým možným.
Je to v podtitulku. Titulok vytvoril nejaký parašutista.
Veru, tvojho pradeda zrejme očkovali.
Niečo ti prezradím, nie o sebe. Lekár sa s pacientom vôbec nemusí dostať do kontaktu. Nemáš za čo.
Pre Máriškinu baranicu. Čo som ja tu, mám učiť drevorubačov hrať na harfe?
To San Marino má byť akože etalón? Super.
Sotva v najbližších desaťročiach srbský politik (toto mal byť tuším španielsky) označí Kosovo v zmysle štát. A to ani keby sa (nebodaj) s tým stotožnil. Bola by to politická a osobnostná samovražda.
Kosovo i Metohija, rovnako ako Vojvodina boli dlhé roky samostatné "pokrajiny", nebolo im zle (Šiptari síce stonali, že sú utláčaní). V druhej polovici osemdesiatych rokov ale začalo čosi, čo sa nedá označiť inak ako terorizmus: ostreľovanie príslušníkov armády a polície SFRJ zo stromov, okien. S teroristami sa robí čo? No majú byť zlikvidovaní. Vtedy znelo: "Kosovo republika!"
V konštelácii udalostí, ktoré v Európe nastali...sa z požiadavky republika vyvinula ambícia samostatný štát. Ale to je dlhé rozprávanie, na inej úrovni ako je tu možné.
Ja tiež niektoré slová odmietam vysloviť.
Odporúčame