Sorry, pre mňa medicína nemá žiaden politický atribút.
Sorry, pre mňa medicína nemá žiaden politický atribút.
Nezaoberám sa týmto ani okrajovo, no asi by som očkovanie nazval protekciou (asi sa tak o vakcinácii nehovorí). Prevencia...akési vitamíniky, stopové prvky...to ja vôbec neberiem na vedomie.
Liek na kovid neexistuje, no keby aj...ak chorobu dostane cca 10% celosvetovej populácie...tak to liečiť nie je celkom reaálne možné. A bolo by to strašne veľa roboty, ktorú populácia nezvládne...ani ekonomika.
Ja chápem, že ľudia chcú mať možnosť byť liečení, mať určitý pocit, že sa o nich niekto postará...ale falošná nádej je podľa mňa horšia ako žiadna.
Drvivá väčšina požehnaných koronou to zvládne doma bez "liečby" (tlmiť kašeľ a zrážať teplotu)...malá časť populácie ide do špitálu...a tam sa postarajú, aby sa už nevrátili. Česť výnimkám.
Umelá ventilácia...srdečne ďakujem a bozkávam. Nechávam svoj plac iným.
Len počkaj až príde Krcmervektin.
Inak, vždy zabudnem. Je trápne vyjadrovať sa o NÚ bezprostredne po podaní vakcíny. Vtedy je prvoplánová anafylaxia. Akési bolenie, svrbenie...na to kašlať. Vraj: dostal som pred 3 mútami, aha, nič mi nie je. No to je teda terno.
Zaujímavé NÚ sú o týždeň, mesiac, rok...5 rokov. Na to do mesiaca už prišlo. Uvidíme o rok...a viac. Nechcem to privolávať, no taký chloramfenikol sa používal celkom dlho.
Idem sa kuknúť. Mal som ho rád, bolo to účinné ATB.
Už prestávam rozumieť. Očkovanie je oficiálna, štandardná, účinná metóda, ktorou sa eradikujú choroby, ktoré sú viac-menej neliečiteľné.
Tváriť sa, že "liečim" neliečiteľné...niektorí dokážu. Ja nie.
Drahá, ty sa snažíš, no o medicíne vieš baraní (čo určite uznáš). A asi uznáš, že ja o ne (ten medicíne) niečo málo viem.
Tak...čo si pamätám ešte z ranných študentských rokov primárne je neublížiť a pomôcť pri bolesti (už si nespomínam presne v akom poradí). Neviem už v akom poradí a tieto otrepané frázy, podobne ako akúsi H prísahu mám celkom na háku.
Ja konám v súlade s oficiálnou medicínou a podľa možností na čo najvyššej úrovni (teda to blbé "v súlade s...). Iste, neliečim virózy, no nikdy neťahám do praxe niečo, čo je už zastaralé. A už vôbec nie zastaralé...aplikovať na niečo nové.
Tu skončíme, keďže by som sa musel dostať k mikrochirurgii, resp. robotickým zákrokom. Nebudem azda robiť radikálnu perineálnu prostatektómiu radikálne...keď po nej skoro všetci zomrú?
Nebudem azda používať 50 rokov staré cytostatiká? OK, toto je iné, tu jednoducho kauzálna liečba neexistuje. Kašeľ, teplota, dehydratácia, oxygenácia...sa rieši starostlivosťou. NIE je to liečba.
Čo konkrétne Kollár tak strašne "po§r@l?"
Malinová "progresívnymi" označuje tmárov. Tých, ktorí sa uchyľujú k šarlatánstvu.
Očkovanie a okiadzanie (šamanizmus) nemajú veľa spoločné. Liečiť sa môžeš aj sv. vodou či práškom z dikobrazu. Na rozdiel od IVM to neublíži. Ani husacia masť na hruď.
Strašné, že sa EMA musí zaoberať šarlatánstvom.
Noví akosi nie sú. A vyskladať multikoalíciu by tiež nebola veľká sláva.
Ja som býval na Mlynoch v sedemdesiatych rokoch. Už som si istý, že neobmedzená vtedy stála 45, dobre sa mi to vybavilo. V osemdesiatych už zjavne ceny stúpli. Len si neviem spomenúť, koľko stálo ubytovanie na trojke...tuším okolo 130 korún.
Tá "jazda na index" je samozrejme úplná haluz.
A ty si pre istotu neštudoval vôbec.
Najmä je absurdné mať prekrytú iba papuľu a nos voľný.
To sú provokatéri, ktorým ten raťafák treba vraziť do gebule. Nechuťáci typu Kotleba či Baránek.
Soták je veľký Boss, predseda Klubu 500. Majiteľ Železiarní Podbrezová. Vystupuje ako Pánbožko na obláčiku, pofajčievajúci a všmohúci. Všetkých má hlboko pod sebou.
Áno, mal som kovid a potom som si dal urobiť serióznu analýzu protilátok. Hodnoty nepoznám, nedržím to v hlave. Existujú referenčné hodnoty. Číslo či percentá bez súvislosti s niečím...nehovoria nič.
Index??? To som si bral iba na skúšku. Električenka, ubytovací/internátny preukaz...to sa používalo ako preukaz pri napr. vstupe na babský internát. To si vrátnik dokonca nechal v takej čudnej drevenej krabici, tuším rozdelenej podľa písmen abecedy.
Ty si asi chodil za chalanmi, tam sa nebolo treba legitimovať.
Veru tak. A revízori teda kontrolovali. On zrejme o tom iba počul. 45 korún...teraz si nespomeniem, či toľko stála električenka...alebo niečo iné.
Stravný lístok bol 2.70. Oraziť aspoň deň vopred.
Dnes tuším SR vydala (neviem čo), že potvrdenie o prekonaní kovidu sa nemá vydávať opakovane (čiže raz, na tri mesiace). Pritom nikto netuší, kto má/nemá protilátky a koľko.
Exaktne medicínsky: ak má niekto veľa protilátok...je kontraproduktívne očkovať sa. To je ako keby pri hypervolémii a polycytémii človek mal dostať transfúziu. Naopak, občas sa treba aj krvi zbaviť.
EÚ bude zohľadňovať aj prekonanú chorobu.
Normálne sa dýcha cez nos. Kašle sa cez ústa...kýcha cez nos. Preto idiotské nosenie ochrany cez ústa bez krytia nosa je blbosť. Tie kecy o vzdialenosti...to je o ničom, odhady, bludy. Ficov štít...formálna ochrana.
Včera Bielik urobil veľkú chybu s Ficom...ak chcete, môžeme si to dať dolu. Takéto výnimky vedú do stratena. Podobne, ako dnes Soták, ktorý hulil cigáro. Buď sa niečo dodržiava dôsledne...alebo sa na to treba vykašlať
Myslíš si azda, že neočkovaných Európanov budú inde vítať? Už aj samotná Európa vytvorila pre Európanov podmienky, kedy sa nebude len tak dovolenkovať kade-kde. Dnes to zakázala SR.
Bez obáv, nezaoberám sa vírusmi ani virózami. A nikdy som v SR nerobil.
Odporúčame