Takato volba neexistuje. Kde nie su Americania, tam sa Rusi okamzite natlacia. Preto radsej volim Americanov. Nekradnu zachodove misy.
Takato volba neexistuje. Kde nie su Americania, tam sa Rusi okamzite natlacia. Preto radsej volim Americanov. Nekradnu zachodove misy.
Ty si to ako predstavujes? Vykasleme sa na obranu a Putinove tanky su za 4 hodiny po dobrej ceste v pohode v Bratislave.
Uhrnne mnozstvo zlata na Zemeguli je konstantne. Priblizne 180tis ton. Penazna zasoba musi rast. Kvoli inflacii, pribudaniu obyvatelstva, zdrazovaniu surovin, rastu produktivity prace... Inflacia je ako spad na kanalizacii. Bez toho by ekonomika nefungovala.
Kazdy stat ma pravo udrziavat svoju uzemnu integritu. Separatisti na vychode Ukrajiny nie su ziadne ruskojazicne obyvatelstvo, ale Moskvou podporovana Putinova piata kolona. Presne ako Henlein v predvojnovom Ceskoslovensku.
Mena kryta zlatom? To je dnes utopia.
Ma pravdu. Normalneho cloveka by ani nenapadlo urobit to co Putin.
Skus tieto svoje vyzvy adresovat Putinovi. To je ten spravny adresat. On je v tejto vojne agresor.
1. Rusko odmieta priznat pravo rozhodovat o sebe pre male krajiny ako je ta nasa.
2. Rusko ziada navrat pred rok 1997 - teda chce aby sme boli znova mimo NATO. Lenze to ci budeme, alebo nebudeme v NATO je nasa vnutorna zalezitost a zalezitost nasich partnerov v NATO.
3. Rusko vedie 15 rokov hybridnu vojnu proti Slovensku. Vidime obete tejto vony aj v diskusiach ako je tato.
4. V roku 2009 nam odstavili plyn.
5. Zakladna proruskych militantov v Dolnej Krupej. Ako by sa asi Rusi chovali, keby sme si my zriadili nieco podobne u nich. Zvlast blizko pri ich hlavnom meste a jadrovej elektrarni.
6. Rusko zmarilo nas business s opravou vrtulnikov pre Afganistan v LO Trencin. Odmietli certifikovat takto opravene vrtulniky. Ani Danko to nevybavil.
7. Sirenie nepravdy o invazii v roku 1968. Dodnes tuto okupaciu interpretuju ako "oslobodenie".
8. Rusko prevadzkuje rozsiahlu agenturnu siet svojich tajnych sluzieb na nasom uzemi s cielom zvratit nasu zahranicnopoliticku orientaciu.
9.
10.
11.
...
Prečo ti vadí Čína. Koho napadla? Naposledy v päťdesiatych rokoch Tibet. Sú to tzv. komunisti, ale týto potrebujú mierový a fungujúci svet aby sami mohli prežiť. Vedia to. Embargo aké bolo uvalené na Rusko by Čínu zabilo za týždeň. Oni potrebujú dodávať výrobky a to je oveľa zložitejšie ako dodávať energie a suroviny.
A toto sem ako patrí. Nemyslíš, že to skorej môže súvisieť s COVIDom? Teraz však musíme rýchlo zbrojiť. Kvôli Rusku. Nie je na čo čakať! Máme na výber medzi ruským otroctvom a nadmerným štátnym dlhom. Dávam prednosť tomu dlhu. Napriek tomu, že je to veľký problém, oproti ruskému otroctvu je to pohoda. Pozrite sa na Bielorusko, Podnestersko alebo stredoázijské republiky. Alebo viete o krajine z ruského sveta, kde sa žije ľuďom aspoň tak dobre ako nám?
Aj v prípade Rusov platí ľudová múdrosť: "Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva." Nemožno sa beztrestne chovať ako dobytok. Už som to tu napísal pred dvomi dňami. Potvrdzuje sa to. Myslím, že Rusov čaká doba, keď si budú na hlavu sypať popol aby sa mohli znova začleniť do ľudskej civilizovanej spoločnosti kam doteraz patrili len vďaka veľkorysosti a možno aj omylu medzinárodného spoločenstva. Sklamali celý civilizovaný svet!
Ako velmi by si oddychlo slovenske zdravotnictvo, keby na Slovensku klesla spotreba potravin o 50%... Tak velmi vela je obeznych ludi aj medzi mladymi. Odporucam menej zrat a viacej sportovat. Usporenych 30% odporucam odlozit na bicykel - z toho pozera dalsia uspora za benzin.
Protestovat budu len hlupaci, ktori nevedia kde je sever. Lahko sa im moze stat, ze im alebo ich detom pride povolavaci rozkaz do zakopu na vychodnom Slovensku. Potom mozu rozmyslat nad tym, ze drahy plyn este nie je to najhosrie zlo, ktore nas moze postihnut.
Rusko jednoducho nie je obchodny partner. Rusko je NEPRIATEL. Nie preto, ze to tak vidime my, ale preto, ze sa Rusko NEPRIATELSKY chova k nam.
Odvolávať sa na stovky rokov starú históriu je v 21. storočí logický nezmysel. Tomuto môže veriť len psychicky narušený človek. Naozaj by ma zaujímalo, čo si takýto ľudia predstavujú. Najmä v dnešnej dobe, keď spolupráca nepozná hranice. Mám s tým svoje skúsenosti. Rok som členom týmu s Britmi a Indami a nasledujúci rok zase s Korejcami a Nemcami, potom s Francúzmi a Slovákmi a potom zase s Nemcami a Čechmi. V takomto svete sa niekto ide odvolávať na to, čo bolo pred 750 rokmi? Veď je to len zámienka pre dnes už neaktuálny a hlúpy imperializmus. Dnes sa vplyv vo svete získava inak. Nie kanónmi. Tými si môžu Rusi vyrobiť len nepriateľov na život a na smrť. Putin je ako dávno vyhynutý mamut v čase globálneho oteplovania. Mal som vyššiu mienku o jeho inteligencii, lenže je to obyčajný primitív. Jednoducho typický Rus.
Nasa municia je z polovice 80tych rokov. Ukrajinci mohli vyvinut nieco novsie a mozu to mat v skladoch. ...alebo nech vyrabuju ruske zdochliny co nezhoreli.
Tie tanky poslite Ukrajincom bez ohladu na Nemcov. Na Ukrajine budu tie tanky robit to co maju. Budu bojovat proti Rusom. Nam su na nic. Ani poriadnu municiu do nich nemame. Je neucinna, v dnesnej dobe, proti Ruskym ERA.
Toto najlepšie vyvracia Putinovu výhovorku, že ho ohrozoval Západ. Ako, keď ani po vypuknutí konfliktu nie sme schopní naštartovať obranný priemysel?
Ty by si mal prestať čítať Dobšinského rozprávky. Neviem, či si sa včera vyliahol z vajca, ale ja si tú dobu dobre pamätám. Aj to kto komu predával zbrane aj to, kto koho kam dosadil. Poštuduj ešte troška.
Odporúčame