https://sk.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease
nech sa páči :-)
Presne tak ako teraz pomáhajú Ukrajine pomáhali vtedy Rusom
Dodávky zo Spojených štátov a ďalších Spojencov Sovietskemu zväzu uľahčili zásobovaciu situáciu a odľahčili ťažko skúšanej vojnovej ekonomike. Jednalo sa o napr. o dodávky potravín. Do ZSSR boli dodávané hlavne vysokokalorické potraviny (za kritické roky 1941 - 1942 to bolo napr. 50% spotreby cukru, zeleniny, 40% spotreby tukov, 100% spotreby sušených a koncentrovaných potravín, čokolády a pod.)[5]
Do krajiny bolo dodaných 34 miliónov vojenských uniforiem, 15 miliónov párov topánok, 350 000 ton výbušnín, 3 milióny ton nafty, 4,5 miliónov ton potravín (asi 25% potravinových zásob potrebných počas vojny), 12 000 železničných vagónov, 1860 lokomotív, 375 000 nákladných automobilov a 50 000 džípov.[1] Nesmierne dôležité boli dodávky 18 000 stíhacích a bombardovacích lietadiel a 15 000 leteckých motorov.[6] Významné boli dodávky kovov, najmä ocele, ktoré umožnili opäť rozbehnúť produkciu tankov a delostreleckých zbraní, ale hlavne hliníka, čo Ty na to
Presne tak, a hlavne ked sa Nemci museli začať brániť zo západu pred USA
Vojna je vždy vraždenie, tie zbrane čo aj Rusi pritiahli na Ukrajinu sú len na vraždenie ľudí, nie aby im pomohli
A nevadí Vám že twitter je Americký ? :-))
Rusi nikde nevedeli bojovať, oni nikdy neovládali stratégiu a plánovanie, vždy to bola iba obrovská početná prevaha nad nepriateľom, a aj to často stroskotalo, však si nevedeli poradiť ani z maličkým Fínskom :-) v susednom Afganistane ich kozomrdi vyprášili, a bez USA a Britov by bolo v druhej svetovej po Rusku
Ale bez dostatku fetákov skape aj samotný díler :)
A Rusi už doma klamú že Poliaci sú bez plynu :-)
V západnom Poľsku zostali obytné budovy, polikliniky, škôlky a miestne podniky bez kúrenia a teplej vody. Riaditeľka jednej zo škôl Natalia Palchinskaya priznala, že ju situácia šokoval //http://www.pravda.ru/news/politics/1704159-p…
Súdruhovia, a obdivovači Putina to nesmú volať vojna, to je predsa špeciálna operácia, v Rusku je to trestné, tak sa polepši , súdruh, náš vodca to všetko vidí
A pred kým sa potrebujete brániť ??? ste v NATO a Rusákov by ste vítali ako osloboditeľov, nie je tak ? :-)
Zbrane, to myslíš tie staré Ruskú vraky čo Vám museli servisovať Rusi , za milióny € ? nebuď smiešny :-))
Rusi majú dosť vysokú spotrebu generálov , ale asi stoja za prd taký generáli , podľa toho čo tam Rusi šaškujú už druhý mesiac :-)
Rusko aj tvrdilo že Ukrajinu nenapadne, Rus vždy klame
A na druhú najsilnejšiu armádu na svete, na Ukrajine už trapošia dva mesiace :-)
Dúfam že je teraz Orbán hrdý na to ked ho Rusi označujú za spojenca, a vyjadrujú sa o nom pohŕdavo, že pokorne salutuje smerom k Moskve
Podmienkou mieru je denacifikácia Kremľa, a demilitarizácia Ruska , to druhé ide Kremľu rýchlejšie :-))
Odporúčame