O tom ako páchať násilie aj keď sú jedinci nahí by nás mohli poučiť naši blízky pralesní príbuzní zo živočíšnej ríše.
O tom ako páchať násilie aj keď sú jedinci nahí by nás mohli poučiť naši blízky pralesní príbuzní zo živočíšnej ríše.
Takýto typ názorov ako prezentuje pani Vášáriovej to nie je žiadna novinka. Komunisti tiež považovali každého, kto "nepochopil" genialitu komunistickej ideológie za blázna (pre stúpencov ideológie progresivizmu je to dnes dezolát) alebo za agenta imperializmu (dnes je to agent Putina).
Nórsko sa obáva možných ruských sabotáží proti svojej energetickej infraštruktúre. To sa teraz bojíme, že nám Rusi spravia to čo sme spravili my im?
S tými ruskými červenými čiarami je to problém. Videli sme to od roku 2008 keď na samite NATO v Bukurešti USA ponúkli členstvo v NATO pre Ukrajinu. To bola prekročená jedna červená čiara a potom bolo takýchto červených čiar prekročených mnoho (Majdan, Minsk I. a II. atď.). Vyzeralo to tak, že USA môžu mať ruské červené čiary na háku až nakoniec s prekvapením zistili, že prekračovanie týchto červených čiar skončilo vojnou na Ukrajine.
Povedal by som, že je to forma úplatku pre pani Čaputovú, ktorým Američania odmeňujú svojho človeka za vykonané služby. Spomeňme na podobnú formu "odmeny" pre p. Clintonovú, ktorej zaplatili státisíce dolárov za prednášku pre finančníkov pričom obsah tejto prednášky odmietli zverejniť. Alebo spomeňme prezidenta Bidegna, ktorý bral úplatky cez svojho syna. Pán syn namaľoval obraz a ten za státisíce dolárov kúpili vplyvní podnikatelia. Holt iný kraj iný mrav.
Vzhľadom k tomu, že si pán Kukura nechal obnoviť svoje ihrisko, na ktorom sa chystá realizovať svoje pobavenie, z cudzích peňazí má celkom neprimerane silné reči o svojej nezávislosti.
Rusko treba dostať čo najďalej od nás a preto sa snažíme prijať Ukrajinu do NATO a EÚ aby sme sa my dostali čo najbližšie k Rusku.
Ak boli hráči Slovana po štyroch dňoch odpočinku od zápasu s Dánmi ešte stále príliš unavení aby mohli odohrať zápas proti Žiline, tak ako by chceli niekedy v živote hrať na turnaji typu ME alebo nebodaj MS?
To ako ste schopný za všetko viniť Fica mi pripomína jeden vtip. Chlapík sa snaží mať styk so svojou ženou ale nedarí sa. Robí všemožné pokusy, mení pozície a stále nič. Napokon nešťastný prizná zlyhanie a začne nadávať - to tá odporná prezidentka Čaputová. Jeho žena sa prekvapene opýta a čo s tým má Čaputová? Chlapík zareaguje - no za Husák sa mi to nestávalo.
Nord Stream by nás mal zaujímať všetkých, pretože ukazuje spôsoby konania našich spojencov v krízových situáciách a ukazuje ako ďaleko sú títo naši "priatelia" ochotní zájsť v aktivitách proti vlastným spojencom.
Gasprom by sa zničením Nord Stream nezbavil záväzkov dodať plyn na Západ pretože iné plynovody vedúce na Západ z Ruska boli stále funkčné. Je to podobné ako keď bol zavretý Sueský prieplav no tak sa tovar dopravoval náhradnými trasami. Naviac Nord Stream II nebol ani zpojazdnený, takže tam by Rusom ani žiadne sankcie nehrozili. Okrem toho ak by Rusi chceli takto poškodiť Západ tak oveľa logickejšie by bolo z ich strany zničiť plynovody vedúce cez Poľsko a Ukrajinu, teda cez nepriateľské krajiny, ktorým naviac museli za transport plynu platiť poplatky. Nord Stream vedie medzinárodnými vodami a tam Rusi žiadne poplatky nikomu platiť nemuseli.
To sú také všeobecné požiadavky, ktoré platia pre každú armádu a každú bojovú operáciu takmer s akýmkoľvek protivníkom.
Efektívne zbrane schopné ničiť západné zbrane Rusi majú. To už predviedli, že žiadna západná zbraň nebola game changer v tejto vojne ako sme v to dúfali na Západe.
Taktické postupy majú tiež na požadovanej úrovni. Ukrajinci tvrdia, že Rusi sa vedia veľmi rýchlo adaptovať na nové podmienky, nové prostriedky a nové formy boja. Videli sme to pri zlyhanej veľkej ukrajinskej protiofenzíve 2023 a aj teraz pri vpáde do Kurskej oblasti, kde Rusi dokázali útok zastaviť a obrátiť.
Zároveň tak Rusi získali veliteľský zbor, ktorý bol preverený v boji, a z ktorého vypadli menej schopní dôstojníci, ktorí sa osvedčili v mierových podmienkach ale neobstáli v bojových podmienkach. Naproti tomu my máme veliteľov, ktorí sa stretli akorát tak v partizánskom boji s Talibanom a vrchné velenie NATO, ktoré zjavne zlyhalo pri plánovaní veľkej ukrajinskej protiofenzívy v roku 2023
Neviem ako to počíta autorka článku keď píše "....systém nie je naviazaný na štátny rozpočet a príjmy má z troch zdrojov – z nevyplatených záloh (najmenší podiel), poplatkov výrobcov (40 percent) a predaja materiálu (viac ako 30 percent)." Mne to vychádza, že podľa jej slov príjmy z nevyplatených záloh sú 30% rovnako ako príjmy z predaja materiálu (tiež 30%) a teda príjmy z nevyplatených záloh nemajú najnižší podiel ako tvrdí autorka.
Mne bolo vždy proti srsti ak štát dovoľoval rôznym spolkom a združeniam vytvárať podmienky kedy tieto združenia ovládajú danú oblasť podnikania resp. inej činnosti. Je to tak u rôznych výnosných činností ovládaných profesnými združeniami ako sú napr. notári a pod., kedy tieto združenia dostali od štátu právo rozhodovať, kto môže vykonávať danú činnosť a kto nie. To je stredoveký systém cechov, ktorý nevedie k ničomu dobrému. A toto združenie producentov, ktoré dostalo od štátu právomoc určovať, ktorý výrobca dostane kódy na výkup fliaš, a ktorý ich nedostane je rovnaký stredovek.
Máte pravdu v prípade ak občan fľašu/plechovku vráti a zálohu si vyberie. A kale občan zálohu zaplatí pri kúpe ale potom fľašu nevráti a teda si zálohu nevyberie tak táto záloha zaplatená občanom zostáva ako príjem predmetného združenia výrobcov. To ich do istej miery motivuje aby sa príliš nepretrhli vy vykupovaní zálohovaných fliaš pretože spotrebiteľom zaplatené zálohy za nevrátené fľaše im zostanú ako "získ". To je trochu proti zmyslu celého zákona na zálohovanie fliaš a plechoviek.
Kultúra má byť nezávislá a slobodná a preto treba zrušiť štátne fondy pre dotáciu umelcov a vytvoriť tak umelcom priestor aby mohli tvoriť úplne nezávisle a slobodne.
Medaila z OH je úspech športového priemyslu a mala by byť výsledkom profesionálnej činnosti t.j. činnosti, ktorá nie je fatálne závislá na štátnych peniazoch, tak ako je to bežné aj v iných priemyselných odvetviach.
Ďaleko viac ak úspech či neúspech športového priemyslu (profesionálneho športu) by nás malo trápiť ako úspešne dokážeme zakomponovať šport (pohyb) do života bežných ľudí s cieľom získania zdravotných benefitov, aktívneho využitia svalov na fyzickú prácu teda na to na čo boli určené a na formovanie "športového" ducha, ktorý je benefitom aj v bežnom živote.
Nie len poslanci ale aj členovia vlády, ktorí vedú ktorékoľvek ministerstvo sa môžu resp. mali by sa starať do vecí iného ministerstva ak to považujú z potrebné, pretože na zasadaní vlády aj oni musia hlasovať za návrhy týchto iných ministerstiev a preto majú určitú mieru zodpovednosti aj za to, čo sa deje v iných rezortoch ako je ten, ktorý priamo riadia.
Komisia nemusí riešiť to ako postup Ukrajiny ohrozuje Slovensko. Podstatné je, že existujú nejaké pravidlá, ktoré sama komisia v tomto prípade stanovila - Slovensko má právo do určitého termínu odoberať ropu z Ruska, Ukrajina je pod asociačnou dohodou a má určené pravidlá a povinnosti voči členským štátom EÚ, ktoré má dodržiavať a plniť. Ukrajina tieto pravidlá porušuje a Komisia voči nej nezakročí a drží stranu Ukrajine t.j. nečlenskej krajine proti právam členskej krajiny. Je takmer isté, že dokonca Komisia a Ukrajina si tento nepriateľský postup proti členskej krajine EÚ vopred dohodli. Od komisie Slovensko neočakáva, že bude špekulovať o tom ako nás postup Ukrajiny poškodí ale, že bude požadovať dodržiavanie dohodnutých pravidiel.
To záleží na to čo si pod pojmom spolupráca predstavujete. Ide o to aby s nami o veciach diskutovali a zohľadňovať naše názory a záujmy alebo o to aby sme poslúchali čo nám prikazuje. Aktuál e je to ten druhý variant.
Odporúčame