Rozvoju startupov na Slovensku by pomohlo, keby štát zjednodušil podnikateľskú a daňovú legislatívu. Tá byrokracia, čo tu máme, si už zaslúži zriadenie európskeho skanzenu, lebo nikde inde také čosi nenájdete!
Rozvoju startupov na Slovensku by pomohlo, keby štát zjednodušil podnikateľskú a daňovú legislatívu. Tá byrokracia, čo tu máme, si už zaslúži zriadenie európskeho skanzenu, lebo nikde inde také čosi nenájdete!
Súhlasím. A športové kluby nech si financujú tiež len ich členovia, žiadne štátne a obecné dotácie. Môže byť?
Si klamár, Regulus (alias Nummi?). V roku 2008 bolo Gruzínsko agresorom a Rusko bolo obrancom. Navzdory propagande, po medzinárodnom vyšetrovaní to chtiac-nechtiac musela oficiálne priznať aj Európska únia, napriek evidentným antipatiám k Rusku. Kravatožrút Saakašvili sa cítil tak silný s USA v chrbte, že nielenže napadol ťažkými zbraňami civilné štvrte v Južnom Osetsku, ale zaútočil aj na ruský kontingent ktorý tam pôsobil s medzinárodným mandátom OSN. Chyba, na ktorú tak skoro nezabudne.
Pokiaľ ide o Ukrajinu, ešte stále nikto nevidel dôkazy prítomnosti pravidelnej ruskej armády, okrem "satelitnej snímky" pochádzajúcej z počítačovej hry, a rečí nejakého (snáď sfetovaného) generálnoštábneho Ukrajinca ako hrdinná ukrajinská armáda rozbila na prach neviditeľnú ruskú kolónu 200 tankov a to tak, že z nej neostalo nič čo by sa dalo vyfotografovať.
O ďalších položkách je aj smiešne rozprávať. Japonsko 1938, 1945? Padol si z jahody?
Stačí prijať legislatívu ako v USA a v Rusku, kde mimovládky financované zo zahraničia sa musia verejne deklarovať ako zahraniční agenti. A používať pre ne priliehavejší pojem - CUDZOVLÁDKY.
"Nemci musia konečne nájsť spoločnú reč aj so slabšími partnermi v Európskej únii"
Áno? A ako si to máme predstaviť? Že budú po nás dupať dovtedy, kým sa nepodvolíme? Lebo to je presne ten prístup ktorý dlhodobo predvádzajú.
Nemci ich nemôžu "nechcieť", pretože okupačné zmluvy platia pokiaľ sa nemýlim až do 2099.
Evanjelium hovorí o pomoci blížnemu v núdzi.
Títo ilegáli nijakou núdzou netrpia. Zahadzujú potraviny, oblečenie, Rakúsko im nie je dosť dobré, vo Fínsku im nechutí jedlo a sťažujú sa na nedostatok podnikov pre zábavu.
"hospodárske vyhliadky Ukrajiny" - existujú nejaké?
Za vlády fašistov určite nie.
EÚ je vždy mimoriadne schopná neskoro presadiť najhoršie možné riešenie problému ktorý sama vytvorila.
cia sa predsa nevzdá po jednom neúspešným pokuse o macedónsky Majdan.
Lisabonská zmluva nemá zasahovať do primárneho práva, kam spadá rozhodovanie zvrchovaných štátov o prijatí/neprijatí migrantov.
Navyše, české ministerstvo vnútra upozorňuje, že v Lisabonskej zmluve je zakotvená aj povinnosť chrániť hranice. Grécko, Taliansko, Nemecko, Rakúsko zmluvu masívne porušujú. Tým v podstate vynucujú, aby ju ostatní porušili tiež v záujme svojej ochrany.
Už to priznali aj verejne. Kvóty majú byť TRVALÉ.
Dobrý postreh. V skutočnosti je to všetko len dymová clona. Nikdy nešlo o 40000, 66000, 120000 alebo 160000 špekulantov. Išlo len o vytvorenie mechanizmu, ako nám nanútiť desiatky miliónov v najbližších rokoch. Pohľadaj si Barcelonský proces resp. Euromed.
VŠETCI, ktorí prišli po zemi do Nemecka, sú ekonomickí migranti - museli prejsť Tureckom, Srbskom, Chorvátskom, Maďarskom, Rakúskom a v týchto krajinách nie je vojna. Utečenci sú iba tí, ktorí podali žiadosť o azyl na nemeckom konzuláte vo svojej krajine a potom prišli do Nemecka letecky. Takých je mizivé množstvo.
Mengelová tára, že neprijmú - už ich prijali pol milióna. Tára, že si nemôžu vyberať krajinu - už si vybrali. Tára o ochrane hraníc Schengenu - pritom hádže polená pod nohy Maďarom, ktorí sa jediní snažia hranicu chrániť.
Sú to všetko táraniny politikov. Tieto veci ako ochrana hraníc, zriadenie táborov atď, boli schválené už v apríli. Nielenže sa z toho nič neurobilo, ale robí sa pravý opak - ekonomickí špekulanti sú autobusmi prevážaní rovno do Nemecka, a Mengelová ich diktátom nanucuje všetkým ostatným.
Je to horšie než RVHP.
To my sme tú vyspelú západnú demokraciu už predbehli, v Gabčíkove tí ekonomickí špekulanti už sú a ani zákon sa nemusel schvaľovať, a aj referendum už bolo (a vyjadrilo NEsúhlas občanov)...
"Tlak, ktorému Európa čelí" - to je morálne na takej úrovni, ako keby nejaký opilec po vyprázdnení dvoch fliaš povedal, že "čelí tlaku" vo svojich gatiach.
A obávam sa, že práve o to im, pod taktovkou strýčka Sama, ide v prvom rade.
No, neviem neviem. 49% podpora, to je veľa. To je tak veľa, že sa mi to ani nechce veriť. Pomaly som čakal, kedy ju národ obžaluje z vlastizrady, a pritom jej polovica Nemcov vraj stále verí.
Odporúčame