Ak chceš niekoho presvedčiť o tom, že EV je ekologický, tak by si mal priznať, že emisií sa nevieme zbaviť.
To že "neberieš kecy" nič nemení na tom ako vyrábame EV a ako vyrábame elektrinu.
Ja budem stále bojovať za to, aby sme najprv menili spôsob výroby elektriny a až potom zavádzali EV. Opačný postup má vysoké náklady a malé úspory CO2.
V podmienkach SR to platí zvlášť. Ak zo 45 mil. ton CO2 pochádza z osobnej dopravy
cca 4 mil. a výmenou 2 mil ICE za BEV by sme emisie znížili o cca 2 mil. ton (4,4%).
Koľko peňazí musíme investovať na výmenu 2 mil. ICE a koľko to bude trvať?
Máme tu množstvo spôsobov ako lacnejšie a rýchlejšie urobiť väčšie zníženie.

