Prepáč, ale použil si presne spôsob "nevidím si ďalej od nosa" tvrdením, že EV má 0g CO2/km.
Vždy ide o veľmi reálny dopočet a je ho treba spraviť čo najpresnejšie. Inak je to klamstvo.
Ak sa to nedá pre konkrétne auto presne vypočítať, tak to zanedbáme?
Ak nemajú nové autá nižšie emisie, tak načo boli normy EURO 3,4,5,6,...?
Ak povolím len EV (ešte je to ďaleko, ale smerujeme tam) na čom budú ľudia jazdiť?
Vozidlá nespĺňajúce EURO4 sú cca 20 rokov staré.
10 ročné auto sa dá kúpiť za 2-5 000€, za koľko sa dá taký EV?
Našiel som 8-ročný Leaf 30 kWh za 9000€.

