1, Valorizácia je nejako nastavená, neurobila to táto vláda, teraz sa to ukázalo ako nešťastné.
Dôchodcovia budú musieť na primeranú valorizáciu rok počkať.
2, Príspevky do 2 piliera neožobračujú 1. pilier, naopak mu majú pomôcť.
Kto odvádza do 2. piliera má krátený dôchodok z 1. piliera.
Ak by sme nezaviedli tak za 20 rokov by to bola pre dôchodcov katastrofa.
Podľa posledného sčítania sa za 10 rokov zvýšil počet dôchodcov o cca 250 000 a
o rovnaký počet poklesol počet pracujúcich. Táto demografia bude rovnako pokračovať.
Zmeniť by to mohla len výrazná imigrácia a tá sa nekoná.
Zvýšenie pôrodnosti, ktoré tiež neprichádza, by zabralo najskôr o 30 rokov.
3, Veci uvedené v 2. bode sú aj odpoveďou na otázku "Kde sú tie ich peniaze?"
Lepšie povedané ich peniaze sa rozdali na lepšie dôchodky pred 20 rokmi.
Teraz už budú len slabšie,

