Milá p. Hlaváčková,
už sme si zvykli, že články sa recyklujú.
Predpokladom takejto recyklácie však je, že si to prečítam a upravím.
19% DPH?
Odkopírovať právny predpis s chybami je na novinára málo.
Milá p. Hlaváčková,
už sme si zvykli, že články sa recyklujú.
Predpokladom takejto recyklácie však je, že si to prečítam a upravím.
19% DPH?
Odkopírovať právny predpis s chybami je na novinára málo.
Tak už viem prečo zavreli Baštrnáka.
Lebo odmietol znížiť nájom RF potom, čo prestal byť premiérom a jeho oficiálny príjem poklesol.
Oficiálny príjem RF boj cca 30 000€/ročne a tá sviňa po ňom chcela 12 x (2650+200) = 34 200€.
Nejaké peniaze z fondu nemocenského poistenia odchádzajú do Holandska?
Skúste mi prezradiť aké?
Podiel na zisku? Čo takto podiel na strate?
Pokojne investujte, zamestnávajte a berte podiel na zisku.
Za prácu patrí odmena podľa pracovnej zmluvy.
Naozaj si myslíte, že to bude horšie ako doteraz?
Ja som sa žiadnej slobody nevzdal, Vy ste sa čoho vzdali?
Ešte nejakú dobu tu budú ľudia, ktorým sa cnie za socializmom.
Tak ako sa kedysi utekalo na kapitalistický západ, mohli by za lepším socializmom odísť.
Nehrozilo by im guľka, prepadnutie majetku či nemožnosť vrátiť sa na pohreb rodiča.
P. Andrejčák vedeli by ste mi vysvetliť prečo v tomto článku píšete
"No v rámci tajného projektu Roadrunner chce prísť s vlastnými batériami.
Cena za jednu kWh kapacity by mala klesnúť na 100 dolárov.
...
Cieľom je dosiahnuť cenu 100 dolárov za kilowatthodinu kapacity, čo je považované „svätý grál“"
V článku o čínskej Tesle C z 24.1. píšete:
Šéf Elon Musk predpokladá, že v roku 2022 klesne cena jednej kWh kapacity akumulátorov na 77, zo súčasných približne 100 eur."
DOSIAHLI SME ZLATÝ GRÁL 100€/kWh už dnes, alebo na treba super vývoj?
Podľa správy Bloomberg New Energy Finance, priemerné trhové ceny akumulátorov klesli z 1100 USD/kWh v roku 2010 na 156 USD / kWh v roku 2019. Predpokladá sa, že ceny do roku 2023 klesnú na približne 100 USD / kWh.
Určite nie najviac.
1, je nereálne skutočne vysoký príjem optimalizovať na min. odvody.
2, Museli odvádzať z minimálneho vymeriavacieho základu a to je takmer min. mzda.
Reálny nárok pri 40 odpracovaných rokoch je 314€ / minimálny dôchodok je 378,50.
3, Pracovník ktorý pracoval na polovičný úväzok za 250€/mesiac odvádzal spolu zo zamestnávateľom cca 1/2 toho čo podnikateľ. dostane rovnakých 378,50
4, Mali ste skúsiť byť aspoň 2-3 roky zlým podnikateľom a potom by ste pochopili, čo všetko musí podnikateľ urobiť aby tie peniaze získal.
Neviem či si rozumieme?
Ja tvrdím, že pracujúci, ktorý bude od začiatku v 2. pilieri
(pôjde do dôchodku cca 2045 a neskôr) odvedie do 1P 70% odvodov.
Ak by aj kríza znehodnotila jeho investíciu na 1/2 tak jeho dôchodok bude
70% 1P + 0,5 x 30% 2P. Dostal by teda 85% dôchodku, ktorý mohol dostať.
Proti takému znehodnoteniu sú prijaté opatrenia, ktoré ho majú eliminovať.
Ako si prišiel na polovicu?
Ak budeš 40 rokov v 2P a celý čas bude odvod max 6% tak z 1. piliera cca 73%
Keď kritizuješ niekoho, mal by si vedieť pravdu.
Uviedol si rovnaký nezmysel ako on.
Neviem, kde ste sa dočítali k tej hrôze, ale vzhľadom na autora som čakal inú katastrofu.
Z relevantných strán mali zásadné výhrady k SaS, čo je pochopiteľné.
Prečo páni z pracujúcej chudoby nekandidovali? Aspoň by sme si mohli prečítať ich program.
Akože nevedno koľko?
Maximálne 10 mil. m3 denne.
Vo fonde starobného poistenia chýba ročne viac ako 2 mld. €.
Príjmy 2019 4 141 mil.€, výdavky 6 412 mil. €
Dotácie zo ŠR za 12 rokov dosiahli 9,5 mld. €. Plne vykryli 2. pilier.
Okrem toho sa prevádzalo z iných fondov poisťovne.
Najviac z rezervného fondu, previedlo sa viac ako 11 mld. €.
Vďaka poslednej novele boli peniaze odvedené do RF,
uznané sporiteľom ako zaplatené do 1P.
Napriek tomu, že ide o priebežný systém, nemôžete sa na to pozerať tak, že čo príde má odísť.
Musíte sa na to pozerať ako na dlhodobý vzťah koľko poistenec zaplatil a koľko za to dostane plnenie. Tam účastníci 2. piliera neovplyvňujú poisťovňu.
SP čakajú oveľa ťažšie časy. Tak je dobre, že znižuje svoje budúce záväzky.
Odmyslime si 2. pilier a zohľadníme len demografiu.
Poistných plnení bude pribúdať (viac dôchodcov) a prijatého poistného bude ubúdať z dôvodu menšieho počtu pracujúcich. (i keď výška poistného bude rásť).
Existujú reálne odhady že o 20 rokov bude pracujúcich o 500 000 menej.
Poisťovňa napriek tomu bude musieť poistencom=dôchodcom plniť=platiť dôchodok
Veď jej roky platili. Argument, že nie je z čoho predsa poistencov nemôže zaujímať.
Veľmi zjednodušene dnes je cca 1 100 000 starobných dôchodcov a cca 2 500 000 pracujúcich
O 20 rokov bude 1 300 000 dôchodcov a len 2 000 000 pracujúcich. Chýbať bude viac ako 30% príjmov v dnešných cenách asi 2 mld.€. ročne.
Dnes vďaka 2. pilieru chýba 7,5 mld za 14 rokov(2006-2020) t.j. 0,5 mld. ročne.
Jednoznačne chcem povedať, že SP vybrala poistné a nevytvorila rezervy.
Jej záväzky voči platiacim zamestnancom sú záväzkami štátu.
Súčasný poistenci s tým nič nemajú.
OK. Teraz to trocha "skomplikujem". Ono to nie je také jednoduché.
Napísal Ste rozumný príspevok, tak skúsime posunúť diskusiu.
Sociálna poisťovňa je poisťovňa, veď to aj z jej názvu vyplýva.
Ak by napr. životná poisťovňa od zajtra nepoistila žiadneho nového poistenca, musela by napriek tomu vyplatiť všetkých jej doterajších poistencov.
Noví poistenci nemôžu ovplyvňovať výplatu existujúcich zmlúv.
Platením poistného vzniká poisťovni záväzok vyplatiť poistné plnenie.
Všetci poistenci si poistné platili a tak majú nárok na plnenie.
SP používa priebežný systém, to ale neznamená, že by nemala účtovať o svojich záväzkoch.
Za jej záväzky ručí štát a tak je povinný doplniť hotovosť ak je plnenie vyššie ako prijaté poistné.
Odporúčame