12€ je samozrejme prehnané.
Cena na ZSE, ak zoberiem strednú sadzbu je 0,29€/kWh je
20 kWh x 0,29 = 5,80€+cca 1€ paušál.
Tesla SC ponúka 0,28€/kWh, čo je v podstate to isté.
To je suma bez zaťaženia daňami z palív.
Nafta pri spotrebe 6l x 1,25 = 7,50€
Úspora pri dobíjaní na nabíjačkách je minimálna. Väčšinu (> 60%) treba dobiť doma.
Počet dobíjačiek zadarmo je minimálny a sú nižšieho výkonu.


