S myšlienkou sa dá súhlasiť, s výpočtom nie.
Každé z detí bude pracovať 40 rokov a dôchodca bude poberať dôchodok len cca 20 rokov.
Takže 200€ odvodov dnes stačí na 400€ dôchodok.
Problém je, že počet detí na 1 ženu klesol po roku 1990 len na 1,2 a odvtedy rastie len mierne a približuje sa k 1,6. Čo je ďaleko od 2,2. Máme tu cca 25 slabých ročníkov po cca 60 000 osôb.
Teraz by sa postupne tieto ročníky mali stať rodičmi.
Lenže 30 000 matkám sa narodí len 30 000 x 1,6 = 48 000 detí.
Pre porovnanie socialistické ročníky mali 80 000 detí, Husákových detí bolo až 100 000.


