Lenže dotácie nezrušili, len pozastavili. Zrušili len dotácie na dobíjacie stanice.
Takže 6 mil. vyletelo komínom.
Lenže dotácie nezrušili, len pozastavili. Zrušili len dotácie na dobíjacie stanice.
Takže 6 mil. vyletelo komínom.
To nastane kedy?
Čo by sa muselo stať?
Si tú sebestačnosť zle vysvetľujete. Rozhodne tu nebudeme hladovať.
Ak by sme zavreli hranice pre všetok dovoz,
oveľa viac by nám chýbali iné komodity ako potraviny.
Akú máme sebestačnosť vo
- výrobe liekov
- ropa, plyn, uhlie, jadrové palivo?
- ...
Taká malá krajina ako SR, nemôže byť sebestačná takmer v žiadnej položke.
Taj si kúpte veľkú záhradu a pestujte pšenicu, raž a aj zemiaky.
Chovajte kravičky na mlieko, prasiatka na mäso, sliepočky na vajcia.
S ryžou bude problém, ale to nejako prežijete. Nezabudnite na ovocie a zeleninu.
Pre jednu rodinu budete potrebovať tak 5-10 ha.
Vojna bola pred 75 rokmi, výkonnosť poľnohospodárstva bola podstatne nižšia.
Úradné ceny neexistujú a ak bude nedostatok, tak budú ceny trhové.
Ako ste prišli na to, že si krajina chráni svoje?
Čo by zabránilo predaju mäsa, mlieka ... do zahraničia?
Porovnania som nenašiel, ale údaje zo všetkých krajín nájdete tu:
Na určenie zmeny správania nepotrebuješ údaje všetkých osôb.
Napr. na určenie volebných preferencií stačí cca 1000 správne vybraných osôb.
Google mal údaje len osôb, ktoré "využívajú" jeho služby. Tipujem, že ich bude viac ako 1 milión.
Nemá údaje z iPhone, zo starých Nokií, či od ľudí, ktorí mu sledovanie zakázali, možno ani nemajú žiadny telefón, .....
Zmena správania 1 milióna ľudí v SR však o niečom vypovedá. To je tu prezentované.
A aké odvetvia sme mali podporovať? Poľnohospodárstvo?
Koľko % HDP vyprodukuje poľnohospodárstvo?
Koľko % úrodnej pôdy sme zastavali?
Podiel poľnohospodárstva na HDP je asi 1,6%, podiel automobilového priemyslu asi 13%.
Takže ani nereálne zdvojnásobenie výkonu poľnohospodárstva by nás nezachránilo.
Dôvody na nižšiu spotrebu sú v poriadku.
Otázka znela "Podľa Vás je spotreba EV v meste 2x nižšia ako na diaľnici?"
Dojazd........................diaľnica....... .......mesto........pomer......počasie
Tesla 3 standard...........250....................395..... .......1,58........mild
Tesla 3 standard...........190....................255..... .......1,34........cold.
Nissan Leaf e+.............300....................485......... ...1,61.........mild
Nissan Leaf e+.............230....................325......... ...1,41.........cold
Peugeot e-208..............270....................450..... .......1,66.........mild
Peugeot e-208..............210....................290..... .......1,38.........cold
Mne pomer vychádza medzi 1,4 až 1,6 podľa počasia. Rozhodne to nie je 2.
Do spotreby EV bude treba započítať aj straty pri nabíjaní cca 10%,
drahšie palivo z verejných nabíjačiek.
Prosím nezavádzajte.
1, "Na dieťa dostávajú okolo 1000€"
Rodičovský príspevok je cca 270 alebo 370€ + rodinné prídavky 25€.
Pri dvojičkách je to max 462,50.
Ešte minulý rok to bolo cca 220€.
2, "Dôchodca dostáva v priemere 300€"
Priemerný dôchodok bez silových zložiek (armáda, polícia, ..) je za 02/2020 481,79€
Minimálny dôchodok je pri 40 rokoch poistenia 378,50€.
Ak je dôchodca sám poberá často aj vdovský dôchodok.
Prosím vysvetliť:
"ako u elektromobilov, u ktorých je možno až 2x nižšia ako na diaľnici"
Podľa Vás je spotreba EV v meste 2x nižšia ako na diaľnici?
Na 100km potrebuješ cca 20kWh, pri cene doma 0,13€/kWh, predstavuje náklad cca 2,60€.
Bežné auto dokáže jazdiť za 5-6l nafty x 1,25€/l = 7,50€
To je u mňa trojnásobok nie 5,
S tou 1/5 si to trochu prehnal.
Skús nám vysvetliť ako mestská premávka "rapídne zvyšuje dojazd u elektromobilov"
987€ určite nie sú najvyššie výdavky na bývanie, ale tvorí u dôchodcov vysoký podiel na výdavkoch.
82 € mesačne určite nie je veľa. Treba kúriť, zohrievať vodu, používať elektrinu.
Problém je, že príjmy 40-50 ročných sú 2-násobné ako dôchodcov.
Ak má niekto dôchodok 400€, tak 100€ mesačne tvorí u neho 25%.
Ak to požaduješ, mal by si im ukázať ako to ide.
Založ firmu a začni platiť viac. Pracovníci radi prejdú k tebe.
A aj oni budú musieť zaplatiť viac.
Málo zákazníkov? Ročne pribudne na svete cca 90 mil. ľudí
Na Corona vírus zomrelo 5 000 ľudí. Úmrtnosť do 40 rokov bola 0,2%, 70-79 8%, 80+ 15%
Ja to vidím ako umenie možného s dosiahnutím cieľa.
Ak by zákon nepodpísala musela by nájsť argumenty prečo ho nepodpísala.
Musela by tam vidieť nejakú krivdu a tá tam v zásade nie je.
Druhou vecou je ako bol zákon zneužitý. Ak by nepriháralo, dôchodcovia by sa tak skoro 13. dôchodku nedočkali. To zneužitie je zaslané na ÚS.
Správne ste uviedol, že "by mal v priemere k dispozícii výkon 5 kW".
Dôležité je slovko "v priemere". Porovnať priemernú spotrebu s maximálnou je nezmysel.
Maximálna spotreba môže byť 36kW .
Aj spotreba môjho auta kolíše medzi 0-30l/100km
Pri nádrži 60 l mám ale podstatne väčší dojazd ako 200 km, cez 1000 km.
Takéto auto bude mať reálnu spotrebu cca 16kWh/100 km a reálny dojazd cca 150 km.
Nie je to nič moc, ale nepíšte nezmysly.
Napr. Volkswagen e-Up! (1 235 kg) má batériu 36.8 kWh (použiteľných 32,3) teda +40% a jeho dojazd je 200 km
Odporúčame