Tvoja dcéra vyštudovala aj základnú aj strednú školu v Nemecku?
Všetci zamestnanci máju právo žiť a pracovať kde chcú.
Tvoja dcéra vyštudovala aj základnú aj strednú školu v Nemecku?
Všetci zamestnanci máju právo žiť a pracovať kde chcú.
Koľko že sa platí v ČR? Na ktorých VŠ?
Všade inde musia platiť? Ja poznám napr. Dánsko. Tam študenti z EU žiadne školné neplatia.
Má tu nejaké problémy.
Na vycestovanie do Nemecka či Rakúska netreba pas.
Tie ostnaté drôty by nestačilo postaviť len na hranicu s Rakúskom ako voľakedy,
ostnatým drôtom by musel obohnať celé Slovensko.
Isto by to bola diskriminácia.
Prečo by lekári museli ostať a strojári, stavbári, elektrotechnici či IT by nemuseli platiť.
Môže sa tiež len znížiť záujem o štúdium, viac študentov sa presunie do zahraničia.
Počul si už o tom, že voľný pohyb pracovníkov patrí medzi základné princípy Európskej únie.
Je zakotvený v členku 45 Zmluvy o fungovaní Európskej únie.
Obávam sa, že na to je aj Fico malý pán.
Matovič odviedol 5 mld. SKK?
Z ktorej firmy a za aké obdobie?
2 týždne je úplne v pohode.
Horšie sú 2-3 mesiace.
Lekárov nie je málo, málo je peňazí.
V Čechách mi vyštudovali 2 deti a jedno končí tohto roku.
Teraz navštevovala 1 predmet, kde boli v krúžku 12 študenti.
Žiadny dvaja neboli z jednej krajiny.
Iste aj v ČR existujú zaslepenci, je ich určite menej ako na fóre pravdy.
Pre univerzity je dobré ak tam študujú cudzinci.
Špičkové univerzity majú bežne 30% študentov zo zahraničia.
University of Hong Kong má viac ako 20 000 študentov, z toho 8 000 zo zahraničia.
ETH Zürich má viac ako 19 000 študentov z viac ako 120 krajín
Vybrané poistné neostáva konkrétnej poisťovni. Prerozdeľuje sa.
Volá sa to "Kompenzácia rizikovej štruktúry poistencov".
Ak by sme chceli po 35 rokoch dosiahnuť dnes platný min. dôchodok 355€,
musela by byť aktuálna min. mzda 689€.
Pri 40 rokoch je dnes platný min. dôchodok 378€, by postačovala min. mzda 625€
Pri 30 rokoch je dnes platný min. dôchodok 334€, by musela byť min. mzda až 845€
Ale veď máme najväčšiu štátnu ZP, ešte stále má 57,7% poistencov.
Ak by bola dobrá, tak by tam ľudia ostali, ale stále viac ich odchádza.
Umiestnenky už zrušili.
Garantovaná práca?
Školská kuchárka má garantovanú prácu?
Neviem ktorým Čechom vadia?
Tie desaťtisíce sú tam dva.
V ČR na VŠ študuje 290 000 študentov.
Cudzincov z toho študuje v ČR 45 000.
Občanov SR cca 20 000.
Vadia možno takým, ktorí nepochopili čo je to EÚ.
Rovnako možno študovať "zadarmo" v mnohých krajinách EÚ.
1P je valorizovaný o dôchodkovskú infláciu
2P môže byť valorizovaný.
Rozdiel tam je. V 2P je to voľba, ja mám radšej možnosť sa rozhodnúť.
1P je valorizovaný o dôchodkovskú infláciu
2P môže byť valorizovaný.
Rozdiel tam je. V 2P je to voľba, ja mám radšej možnosť sa rozhodnúť.
Nielen po 7 ale aj po 14 rokoch je z 1P čistá nula.
To si vypočítal ako?
V prípade 2P je z 3-násobného platu 3- násobný dôchodok.
V prípade 1P je z 3-násobného platu 2,44- násobný dôchodok.
Ten štát berie peniaze odkiaľ?
1,6 mld je smiešna sumu z pohľadu dôchodkového systému.
Stíhačky budú slúžiť 20-30 rokov to je náklad na 1 rok 80 mil €.
Za to by sa dali zdvihnúť dôchodky tak o 1,5%.
Odporúčame