Dochovať a dopestovať môžeš aj dnes.
Aj vtedy zeleninu produkovali záhradkári.
Dochovať a dopestovať môžeš aj dnes.
Aj vtedy zeleninu produkovali záhradkári.
Ale veď sa pestujú. napr.
http://www.veselapa radajka.sk/
Len nechceme v zime platiť za SK paradajky.
Nemyslím, že problémom je drahá elektrina.
Obávam sa, že fúzne elektrárne budú trpieť na choroby jadrových ešte viac.
To je hlavne dlhá a drahá výstavba. Bezpečnosť by mala byť podstatne jednoduchšia.
Vážne si myslíš, že bude dovolené o 17:00 nabíjať EV?
Pri vysokých odberoch bude musieť nastúpiť regulácia.
17 hodín je ale nezmyselný čas.
Napr. Leaf sa dá plne 0->100% dobiť podľa typu batérie
40 kWh batéria ..........7:30.....dojazd v meste 389 km
60 kWh batéria .........11:30....dojazd v meste 528 km
reálne sa bude dobíjať z 20% na 80% kapacity a časy budú polovičné.
Začne sa dobíjať o polnoci a ráno o 5:00 bude dobité.
Publikácia na ktorú poukazujete vyšla v roku 2015, dnes máme rok 2020.
Čo je oveľa horšie, Vaše pripomienky (veľmi mi pripomínajú texty Emília Kršíkovej),
ktorá rovnako ako Vy napísala k OB III zmes nezmyslov.
Dlhodobo neprijímate žiadne argumenty, len opakovane tvrdíte Vaše názory.
Skúsim Vám sem dať odkaz na reakciu R. Sulíka na p. Kršíkovú,
Nájdete tam odpovede aj pre seba. Čítajte pozorne. https://lnk.sk/doEL
Vo Vašom príspevku aj v OB III nájdete:
"Bude však potrebné stanoviť vekovú hranicu, nad ktorú obec nebude môcť vyžadovať pracovnú aktivitu a nad ktorú sa počas prechodného obdobia začne vyplácať VYROVNÁVACIA DÁVKA."
To je rozdiel medzi OB a dnešným dôchodkom.
NAŠTUDUJTE SI TO!
OB má už tretiu verziu a iste má aj množstvo chýb. Nie som makroekonóm, aby som ich hľadal.
Je to však cesta k spravodlivejším a administratívne lacnejším dávkam.
Koľko by trvalo tomu vlaku než by priniesol tie paradajky zo Španielska?
Vedel by ich vyložiť aj vo Svidníku? Koľko vagónov by sa vykladalo napr v Púchove?
Celkom by ma zaujímalo ako je zákazník schopný posúdiť kvalitu?
Vôbec s Tebou nesúhlasím.
Vyžadovanie víz je celkom normálne, aj SR vyžaduje od ruských občanov víza.
Bol som RF niekoľkokrát, krajina má svoje problémy, ale z turistického pohľadu je zaujímavá.
Ak niekam idem tak ma zaujíma bezpečnostná situácia, ale nie či sa jedná o jadrovú veľmoc.
Viac ma trápia toalety v SR ako RF, asi preto že ich používam častejšie.
Každý by si mal upratať najprv pred svojim prahom.
Pravdy bývajú nudné, žiadne bombastické vyhlásenia
1, Mne to vôbec nie je čudné. Všetci (aj Vy) by ste chceli vyšetrenie na najlepšom pracovisku.
2, Mohol Vám potvrdiť čo nebola pravda, ak vnímal zuby ako choré?
3, Z Vášho textu
"Tu ma aj úspešne odoperovali a musím povedať, že som sa tu stretol aj s úplne iným prístupom, hoci sa jednalo o nemocnicu s mediálne snáď najhoršou povesťou."
Neviem ktorá nemocnica má mediálne najhoršiu povesť. Mne sa zdá, že FN Nitra, ale je to môj pocit.
(Operované nesprávne koleno, Bielenie karty novorodenca, Operácia nosovej prepážky skončila kómou - odškodné skoro 500 000€).
Hodnotenie INEKO je mixom kritérií.
FN Nitra mala dobré hospodárenie, spokojnosť pacientov bola nízka.
Úmrtnosť na JIS bola najnižšia, naopak úmrtnosť na oddelení po preložení z JIS najvyššia.
4, Pobyt v kúpeľoch je liečebný. Rozhodovať by mala schopnosť toho zariadenia riešiť Váš zdravotný stav, netvrdím, že sú to kúpele Číž. Vy ale chcete ísť do známych kúpeľov, to nekorešponduje s požiadavkou na Vaše liečenie.
To bude fakt problém. Nevidel som ani SK citróny a ďalšie ovocie.
Nemali by ich vôbec ponúkať, stačia nám jablká tak ako kedysi.
Tipujem to na prevrátený Kažimírov graf.
Ak máte odložené faktúry chodte sa na to pozrieť.
Zdraženie z 800 na 3000 by predstavovalo + 275%
Zdraženie z 50 na 500 by predstavovalo + 900%
Prestaňte tvrdiť takéto nezmysly
Pre začiatok bude stačiť keď Gréte a jej podobným vypnú elektrinu, plyn zakážu tankovať.
Navrhujem IMMEDIATELY.
Budeme sledovať ako sa budú meniť ich názory.
1, Snáď tá dedina nie je tajná, čo keby sme si povedali ktorá to je.
Ak boli špecialisti niekde vyťažení a inde voľní, nevidím nič zlé ani na tom, že Vám vyšetrenia urobili "na dedine".
2, Naozaj neviem. Ako mal podľa Vás zubár vyliečiť Vaše zuby?
Máte pocit, že na liečbe by zarobil menej, ako na extrakcii, ak ste ho obvinil z nekalého príjmu?
3, Vaše hodnotenie (nie mediálne) je subjektívne. Objektívne hodnotenie nemôže urobiť 1 pacient z 1 operácie. Význam slova subjektívny je podmienený osobnými pocitmi, skúsenosťami.
4. Takže z internetu ste sa dozvedel štatistiku úspešnosti liečby v kúpeľoch Číž?
Nemýľte si kúpeľný pobyt s dovolenkou.
5, Lekári by mali liečiť, nie viesť spoločenskú diskusiu. O čo dnešní lekári nemali záujem?
3,
Petrohrad rozhodne nie zaostalý.
Drahé víza? Víza stoja 35€, ak nemáte 35€ naozaj nechoďte do Ruska
Nemusíte ísť cestovkou, môžete ísť aj sám.
Hlásenie robia ubytovacie zariadenia.
Jadrových krajín je viac, min. USA, UK, FR, Rusko a Čína.
S toaletami máme problém aj v SR.
Naše zdravotníctvo má iste veľa problémov.
Niektoré Vaše tvrdenia sa mi zdajú nekorektné.
1, Aké predoperačné vyšetrenia ste absolvoval u "dedinských" lekárov.
Bol to dedinský internista, ortopéd? Prípadne dedinské laboratórium?
Neviem čo považuje za dedinu, ale na dedinách sú radi, ak tam slúži obvodný lekár.
2, Čo mal zubár s Vašou operáciou?
Cena 30€ za extrakciu zuba je možná, ale mala by to byť "Komplikovaná extrakcia zuba"
Vy viete posúdiť pomerne zdravý zub? Ak niečo nechcem ani z otvorenými ústami nedovolím, aby mi to urobili.
3, Hodnotenie nemocnice je veľmi subjektívne. Aj slabšie nemocnice majú lepšie oddelenia.
Hodnotenie nemocnice nemôže byť postavené na jednom pacientovi.
4, Kúpele - návrhy sú určite nekorektné, ale to že tam "zdochol pes" je tiež nekorektné.
Do kúpeľov sa idete liečiť a nie zabávať.
5, Keď Vás MUDr. Antal kedysi liečil, mali ste o 30 rokov menej a boli ste nepochybne podstatne zdravší.
Ako odhadujete počet EV v SR v roku 2030?
Ak odpoviete na túto otázku, môžeme odpovedať aj na to koľko bude potrebnej elektriny.
Ja si myslím, že žiadne Mochovce na nabíjanie potrebovať nebudeme.
Jeden blok EMO vyrobí za rok cca 3,5 TWh= 3 500 000 000 kWh
Na prejdenie 100 km treba cca 20 kWh. Jeden blok vyprodukuje elektrinu pre 17 500 000 000 km.
Pri bežnom nájazde 15 000 km ročne, to znamená energiu pre 1 166 tisíc vozidiel.
Ak by tu tie vozidlá o 10 rokov mali byť, tak by sa ich malo ročne predať 116 tisíc.
V SR sa ale všetkých vozidiel predá ročne 100 000.
V SR sa pri dotácii na 1 vozidlo 8 000€ predá 1 000 EV ročne.
V roku 2030 tu nebude ani 500 000 EV nie viac ako 1 mil.
Ako sa vypočítali tie pokuty?
95€ za 1g nad 95g/km u každého predaného vozidla.
VW
109,3 - 95 = 14,3 g
Pokuta 4 504 000 000 : 95 :14,3 = 3 315 421
VW predá v Európe len 3,3 mil. aut?
PSA
95,6 - 95 = 0,6g
Pokuta 938 000 000 : 95 : 0,6 = 16 456 140
Toľko aut vyrobí PSA za 5 rokov
S ubytovaním je problém v Brne. Prahe neviem o zásadných problémoch s ubytovaním.
V ČR je poskytované ubytovacie štipendium, na ktoré má nárok každý, kto nemá trvalý pobyt v sídle univerzity. Tak je možné sa ubytovať sa "lacnejšie" aj v podnájme.
Pri 290 000 študentoch nemôže 20 000 občanov SR robiť problém. Je to 7%.
Štúdium trvá 6 rokov a rodičia platia dane 40 rokov.
Odporúčame