Fiasko v penziách
1, Ak dohodím obchodníkovi s autami kupca, tiež mi dá 100€.
Ak predám nehnuteľnosť bude provízia ešte vyššia.
Je to legálna odmena predajcu. Zaplatí ju klient. Zaplatiť 100€ nie je veľa.
100€ zodpovedá dvom mesačným platbám.
Myslím, že ťa viac trápi, že niektorí boli šikovní a slušne si zarobili.
2, Okrem 2 fondov AXA dlhopisový, NN dlhopisový všetky "porazili" infláciu. Ich dlhodobý zisk od založenia (od roku 2005, u indexov 2012) predstavuje 1,74%p.a. až 11,01%p.a.
3, Nevysvetľuj mi infláciu ako blbečkovi .
Inflácia od roku 2005 bola priemerne 1,85%p.a. celkove 28,09%.
Zhodnotenie bolo okrem 2 fondov vyššie.
Najhorší zhodnotil o 26,25%, celkové znehodnotené za 12 rokov bolo cca 1,5%
Najslabší akc. fond, zhodnotil o 39,75%, to je vysoko nad infláciou.
4, Garantované fondy sú "bez rizika" takže nič nevynášajú.
5, Čo by tam malo byť poistené?