Ale veď my už odvádzame 18+4,75 = 22,75% na dôchodok.
Tých 4,75% by mal byť rezervný fond, ale potom by mal tvoriť rezervy a nie vyplácať dôchodky.
Ale veď my už odvádzame 18+4,75 = 22,75% na dôchodok.
Tých 4,75% by mal byť rezervný fond, ale potom by mal tvoriť rezervy a nie vyplácať dôchodky.
Mali by sme ho nechať. Videl 1 tabuľku. Takmer ničomu nerozumie.
On ale VERÍ. Ak mám VIERU, nepotrebujem dôkazy, verím aj bez dôkazov.
Jediné čoho mi je ľúto, že pri jeho neznalosti, veľmi pravdepodobne dopadne katastrofálne.
1, v zásade možno povedať, že povinná školská dochádzka trvá do konca toho školského roku, v ktorom deti dovŕšia 16 rokov veku. 18-roční na ZŠ neštudujú.
2, Ak skončia ako 16 ročný v 7. triede považuje sa to za ukončenie ZŠ. Ľudia bez vzdelania už prakticky neexistujú. S "ukončenou" ZŠ je asi 6 percent osôb. Za posledných 20 rokov tento pomer poklesol zo 14% ma uvedených 6%.
Ono je to zložitejšie, Budem riešiť len zamestnanca.
Tunajší diskutéri totiž nechápu, že ak by podnikateľom naparili 40% dane, vyberali by 40% z NULY.
Príjem...............Daň........% z príjmu
...600...............38,08.........6,3%
...800...............70,98.........8,9%
1 000...............103,89.......10,4%
1 500...............186,16.......12,4%
3 000...............477,42.......15,9%
5 000...............906,15.......18,1%
Dobre. Tak v prvom kole zrušme všetky autá nad 15 rokov.
Ja som v pohode, len sa obávam revolúcie.
Potom obmedzíme benzíny a nafasujeme kolobežky,
V SR behá veľa aút, ktoré majú oveľa horšie emisie ako funkčný diesel EURO V.
Treba ihneď zakázať kúriť uhlím a drevom.
O 3 roky bude zákaz kúriť plynom.
Niekto niečo postavil na tvojej lúke?
na mojej nechcú nič. Len ŽSR chceli kúsok pri trati.
Nemá to zmysel. Stále dokola ako obohratá platňa.
Pokojne si užívaj svoju pravdu, ja to prežijem.
DSS nič do peňazí nevkladajú. Okrem peňazí, ktoré im nabehnú na účet.
Všetko je v akciách a dlhopisoch.
Ty si schopný pochopiť tak maximálne termínovaný vklad.
Chýbajú ti tam 2 premenné,
1, Počet dôchodcov
2, Počet pracujúcich
Ak ich zohľadníš, prídeš aj na problém.
Kde sa v DSS používajú na zhodnocovanie úroky?
Peňažný trh je o krátkodobej splatnosti https://managementmania.com/sk/penazny-trh-m…
D ôchodkové peniaze nie sú krátkodobe ale jedny z "najdlhšíh"
1, To sú záväzky štátu, nie moje. Ak by som sa nenarodil, tak by môj otec nemal dôchodok?
Dôchodok môjho otca či mamy nijako nesúvisí s výškou mojich príspevkov.
2, Rozprávka o 3 grošoch je z čias, keď dôchodkový systém neexistoval.Odhadujem cca 1850.
Bismark zaviedol dôchodkový systém na konci 19. storočia.
3, Požičiavaný groš deťom, už s dôchodkom nijako nesúvisí.
1, peňažný trh? Iste niektoré fondy investujú aj do peňažného trhu, ale je to nepodstatné
2, Kŕmenie DSS? A Sociálna poisťovňa nie je kŕmená? Ona to robí z lásky k občanom?
Zamestnanci tam robia bez nároku na odmenu.
3, Nejde o žiadne svinstvo. To čo teraz ľudia nezaplatia to potom nedostanú.
SP nie sú žiadne 3 groše.
Ak nemáš deti komu požičiavaš,
Ak tvoj rodič nepracoval nedostane dôchodok ale ti platiť musíš.
Každý si platí svoj dôchodok, len peniaze sa zatiaľ točia.
Nikto nevie ši ich ostane dosť.
Pravda je taká, že za presmerované odvody nedostane dôchodok zo SP. To je snáď OK?
Vy si myslíte, že SP žije zo vzduchu, alebo z vašich peňazí.
Poisťovňa moje peniaze nikdy neuvidí.
Je možné požiadať o valorizovaný dôchodok.
Stačí 15 rokov a pre ľudí z EÚ sa dôchodok počíta aj keď pobyt prekročí 1 rok.
Takže keď sa zadlžujem menej ako minulý rok tak sa nezadlžujem?
Ak sa zadlžujem menej, tak dlh klesá?
Min. rok som sa zadĺžil 2000€, tento rok 1000€ to je vyrovnaný rozpočet?
Môj dlh raste a nie klesá.
Čo je podľa teba dlhová brzda? Neideme dole, len klesá pomer nášho dlhu k HDP.
Mal som dlh 5 000 a môj ročný plat bol 10 000€ pomer dlhu k platu je 50%
Teraz mám dlh 5300 a plat je 11 000€ pomer je 48% 5300€ je podľa teba menej ako 5000€?
Demografia nie je o 1 roku.
Niekedy bol 1 populačný ročník cca 90 000 - 100 000 ľudí.
Tie ročníky sú vo veku 20-40 rokov, už 20 rokov rodí cca 50 000 detí.
Posledný ročník, ktorý prekročil 60 000 bol ročník 1996, ročník ktorý prekročil 80 000 bol 1989
Ročníky 1980 -1989 mali priemerne 88 000 osôb. To sú ženy ktoré majú 29 až 39 rokov.
V rodení by ich mali nahradiť ročníky 1990-1999 ale tých je len 60%.
To že sa nenarodilo jeden rok 55 000 ale 57 000 detí na tom nič nemení.
Nezabudni odpočítať 300 000 mladých vonku.
1, Kto chce valorizovaný dôchodok tak si ho objedná, kto nie má rovnaký.
Aj u kapitalistov sa to dá objednať.
2, 40 rokov je úplne bezpredmetných, nikto v 2P 40 rokov nie je a asi ani nebude.
Jasné. Tak som zobral Dow Jones Industrial,
Za posledných
5 dní padol z 26 632 na 25 459 to je -4,4%
mesiac padol z 25 971 na 25 459 to je -2,0%
6 mesiacov posilnil z 24 189 na 25 459 to je +5,2%
Za posledných 6 mesiacov boli také pády 3 + 2 menšie.
Napriek tým 5 oslabeniam je to 5,2% za 6M.
Tak nám prezraď tvoje parametre:
Stačí mi vek vstupu do 2P a fondy na ktoré si stavil.
Odporúčame