Bolo by vhodne, aby ste sa ani na minutu nezaoberali otazkou, ci ste za toto vinni, pretoze nechcete prijimat ilegalnych utecencov. Prave naopak, celu vinu nesu na svojich pleciach ti, ktori ich v tomto dobrodruzstve podporuju. Ziadne bete by neboli, ak by sa Europa razne proti ilegalnej imigracii postavila. Neboli by ziadni mrtvi na lodkach, kde po stovkach postavaju na jednej nohe, ani v autach prevadzacov, kde sa udusia, pretoze nemaju co dychat. Skutocnou pricinou tychto tragedii je to, ze ich prichod je ilegalny a pouzivaju na to nebezpecne cesty. Kazdy, kto ich v tom podporuje berie na seba zodpovednost, za tieto obete.


