Aj jezuiti sú pripravení pomôcť pri zvládnutí vlny utečencov
No a teraz sa zamysli nad tymto: Krajina v ktorej sa ludia o nic nestaraju, v hlave maju nasrate a nerobia nic len je bu, sa raz rano zobudi a definitivne pochopi, ze kedze sa namnozili ako krysy, uz nie je sanca na zachranu. Poda na ktorej mozu dopestovat plodiny uz nestaci na uzivenie vsetkych ludi, nevedia nic robit a nevedia sa nijako uzivit. Co nastane potom? Samozrejme, zacnu sa mlatit medzi sebou. A ked sa rozdelia 50 na 50 tak po case jedna cast z nich zacne prehravat a tak sa tato cast stane prenasledovanymi a nudznymi, unavenymi, hladnymi, otrhanymi a bez majetku. A riesenie: No jasne, treba ich prestahovat do Europy. A ta druha polovica co zvitazi, sa opat o 25 rokov premnozi ako krysy a situacia sa bude opakovat. Takze by som velmi rad vedel, preco by sme tej druhej polovici, co prehrava, mali poskytnut nasu krajinu, aby sa tu rozlieli a rozmnozovali dalej ako krysy a nakoniec zautocili na nas, pretoze uz ich nezvladme zivit.