Radšej si pomaly začnime uplatňovať nárok na poriadok u nás doma.
Radšej si pomaly začnime uplatňovať nárok na poriadok u nás doma.
Každý zbedačovaný a okrádaný národ má právo na prevrat
Malo by sa začať v krajine, kde sa najviac korumpuje, kradne, kde je prakticky nulová vymožiteľnosť práva a premiér uprostred volebného obdobia to chce zabaliť.
V.Orbán na rozdiel od nášho premiéra nemá nič nariadené. Keďže má slobodu rozhodovania, môže si dovoliť konať v prospech národných záujmov. Náš nemôže nič, iba kecať o svetlejšom zajtrajšku a istotách - tak ako to má nariadené
Tak prečo toľko skrývania, zahmlievania, vyšetrovania USA, Švajčiarsko? A komu patrí ten rozdiel 47 mil.€ na účte vo Švajčiarsku? Nech ten kšeftár so štátnym, (alebo radšej kšeftárka) odhalí svoju identitu. Pribinov rád ju určite neminie. A keď sa raz znormálni stav v justícii, určite ju neminie aj "vyššie" ocenenie
Aké dôverné, načo dôverné, nečítaš, nepozeráš ? Čo všetko sa Báčikovi už prihralo a za akú cenu?
Nič si neprehliadol, Peter. Postavenie radového občana je žalostné. Ostatne ako v každej spoločnosti, kde korupcia a beztrestné rozkrádanie narastú do takých otrasných rozmerov, ako to teraz vidíme u nás.Rád by som sa mýlil, ale myslím, že ešte žiadna vláda doteraz sa k problémom občana nestavala tak ignorantsky (činmi, nie hlúpymi frázami) ako tá súčasná. Tí, čo prišli o zamestnanie a snažia sa sami ako tak udržať nad vodou ako živnostníci alebo malí podnikatelia neustále narážajú na nové a nové prekážky. Byrokratický aparát štátu si myslí, že podnikanie spočíva v plnení nových a nových "opatrení" a nariadení z ich strany a že podnikateľ je tu len a len pre nich.
OK,Škrťo. Ale drž sa toho, čomu rozumieš. A malé domov mimo bránu! V Ráztočne už tak začali
OK,Škrťo. Ale drž sa toho, čomu rozumieš. A malé domov mimo bránu! V Ráztočne už tak začali
Správna a výstižná interpretácia. Keď si svorky gaunerov začnú zlodejstvom privlastňovať bez štipky svedomia ťažko vytvorené spoločenské zdroje, skôr či neskôr každý národ pochopí, že to je tá pravá príčina ich utrpenia. Potom bohužiaľ spravidla tečie krv.
Ale o 2-3 roky sa prepadneme do rovnakej chudoby. Tvorba zdrojov už nestíha ich rozkrádaniu. Kým pred 4-5 rokmi bolo počuť v uliciach "pozatvárať ich !" teraz každý len pozabíjať a pozabíjať ich
To nás niekto pochválí, pochválí, po-chvá-líí
Že sme toľko klikalí, klikalí, kli-ká-líí
Priznám sa, na opitého Kňažka si nejak nespomínam a už vôbec nie, že by sa v takomto stave strkal v parlamente s inými politikmi. Ale nedávno som také veci videl v NR SR a videl to celý národ
"Kooptovaní disidenti" A to slovo predtým si prečo vynechal? (komunisti).Zákony v takej podobe ako ich máme, sú postačujúce na stíhanie zlodejov a korupcie. Prax je iná a myslím, že dôvody poznáme tak Ty ako i ja
No práve ! Keď zvolíte mladíka Fica, budeme mu musieť ešte 20-30 rokov cvakať ako diví všetky pôžitky. Možno aj 40 rokov, keďže nikdy nikde nepracoval - nemusel drieť v bani ako Kňažko
Keby hneď tieto babské reči boli pravdivé, koľko stál ten alkohol? 1,4 mld korún, ktoré boli toť ulúpené národu neznámym vyvrheľom za vlády premiéra Fica?
Kńažko a kradnúť? To si strelil capa.
Aj ja - má charakter. JU DrISTOTA dnes lovil bacharské hlasy.
Bol som v práci. A hneď vidím, že gruzínsky expremiér vyfasoval 5 rokov za korupciu a spreneveru. Takže na sever od nás, na juh, o západe škoda hovoriť a už aj na Kaukaze. Ešte že sme oázou nepodplatiteľných politikov, ktorých by ani nenapadlo nehospodárne nakladať, nieto ešte spreneveriť verejné zdroje. Takže asi pochopíš, kde ja vidím problém. Ale patrí sa odpovedať na otázku. Vždy sa snažím voliť slušných ľudí, ktorí sa snažia niečo s týmto odporným javom v našej spoločnosti urobiť. Veľa napovie aj ich minulosť. Bohužiaľ poväčšine na to nezískajú potrebnú politickú silu a už vôbec nie podporu v parlamentu. Kto má peniaze, ovládne médiá a tvorí verejnú mienku. Dávam do pozornosti reláciu dnes večer - určite vieš kde a s ktorým politológom: Minulosť prezidentských kandidátov.
Tak je. Sú náchylní na populizmus, vedia načúvať kvetnatým rečiam o svetlých zajtrajškoch a istotách (to majú zakódované od komunistov z mladosti) a tí, ktorí nemajú sebemenší problém s klamaním a rozkrádaním, to dokonale využívajú. Potom dôchodci plačú nad svojou biedou ale hanbia sa priznať, alebo im vôbec nedošlo, že strojcami svojej biedy sú oni sami tým, že vo voľbách dookola vždy volia gaunerov
Odporúčame