"V praxi dokáže vplyv oligarchov okresať jedine silná štátna regulácia,“ dodal Baláž - to je vyjadrenie citovane v clanku.
Obzvlast zretelne sa objavuje kritika sucasneho tzv. moderneho kapitalizmu v Britanii v suvislosti s prijimanim alebo odmietanim Brexitu. Z publikovaných informacii to vychadza tak, ze prevazuju nazory ako sa da celit vykoristovaniu sirokych mas. Priklad: John Plender : ...What we need to do, he argues, is “to grow up and seek to remedy the injustices of the capitalist system while acknowledging its merits”.
Cize tretia cesta, ktoru sme my v Ceskoslovensku chceli v 1968 roku. Nebyt idiota Brezneva mohla byt na svete uz vtedy.
Samozrejme, ze vsetci, ktori bohatnu zo spekulacii a z nevyrobnych cinnosti su mafiani. Je to pre radovych obcanov nepriatelska trieda.
Hmm, to je podla mna odstrasujuce pre tych, ktori su naozaj skuseni ak im to podate bez specifikacie v akej aplikacnej infrastrukture budu posobit. IT konzultant moze byt vynikajuci v tych aplikacnych prostrediach v ktorých ziskal to postavenie Senior, avsak moze mu trvat dlhsiu dobu pokial sa vypracuje na rovnaku uroven v nejakom inom posobeni. Povie si, ze si predsa nepojde pokazit meno ak nevie do coho ide.
Ale vsak minimalne odvody platili. To znamena, ze ako SZCO neplatili do soc.poistovne 18%, ale iba 9%. Mozno v poslednych rokoch boli nejake upravy v percentach odvodov v zakonoch. Teda mali polovicny prispevok do fondu starobneho poistenia za roky v pozicii SZCO, co im podstatne pokazilo priemerny osobny mzdovy bod (POMB) za pocitane roky od roku 1984. Kedze dochodkove davky sa u nas pocitaju podla vzorca DD = POMB x N x ADH, kde N je pocet odpracovanych rokov a ADH je aktualna dochodkova hodnota, tento vzorec nenormalne znizuje vysledok, teda priznavane dochodky. Pri tvare DD = POMB x ADH1 + N x ADH2 by tato abnormalita nebola taka vyrazna. Nedegradovalo by to fakt, ze dotknuti poctivo pracovali casto aj viacej ako 45 rokov a v polovicke rokov mali casto POMB az do vysky 2. Ale to bolo pocas rokov pred rokom 1984 odkedy sa po tej zbabranej dochodkovej reforme POMB pocita.
No tak to sme urcite mnohi zvedavi aka je ta Vami ponukana praca, co obnasa za tych 10 tisisc mesacne.
Tam to priniesli skor ti, ktori na Majdane zacali strielat. Vela o tamojsich pomeroch napoveda osud pana Jacenjuka, ktory bol jednym z normalnejsich politikov v Ukrajine. http://svobodnenoviny.eu/premier-jacenuk-nel…
Dakujem za upozornenie, nemam cas sa detajlne zamyslat nad vyznamom vsetkych slov. Namiesto 'perzekvovania' by sa viacej hodilo napisat jednoducho 'obvinovania'
Treba sa vratit k vsetkym pripadom. Tie vysledky vysetrovania okolo Lexu mohli byt tiez nepravdive.
"Udajne a mozno" je ochrana pred roznymi invektivami z kriveho obvinovania. Sluzia na to, aby sa podozrenia dostavali k sirokej verejnosti. V podstate sa takto podozrivi mozu verejne branit odpovedami, v ktorych mozu podozrenia vyvratit. Vsak za to sme strngali klucmi, aby sa mohli volne sirit informacie bez perzekuovania. Predsa nebude nikto (policia, prokuratura, sudy) nikoho perzekuovat ak uz z takejto verejne sirenej diskusie bude zrejme, ze podozrenie je v nej vyvratene.
Mozte rusit konto, ale ci sa dostanete k na nom ulozenych peniazom? Je to malo pravdepodobne. Citali ste uz niekedy o utoku na banky, inac RUN?
Nie sme vsetci Vasho razenia. Mnohi preferujeme Gorbacovovu glasnost. Glasnost aj o tom, ze ak je nieco nepravdive, tak nech sa o tom dodaju informacie, ktore potvrdzuju, ze tie povodne ine informacie su vymyslom.
Odkedy je znama informacia, ze v poli medzi Vysnym a Niznym Nemeckym bol vyusteny tunel s dopravnikom na pasovanie cigariet od Uzhorodu, malokto moze verit, ze sa tam aj nadalej nedotknute nepasuje vselico.
V tychto diskusiach som pisal viacejkrat odkedy existuju, ze banky su pliagou ludstva.
Kedze takyto prispevok "Neviest uvahy o tom ci spis alebo nahravky Gorily su pravdive, ale donutit vsetky zlozky statnej moci dosledne zacat velmi podrobne vysetrovania a perzekuovat tych, ktori su tam uvadzani v informaciach a ktori nevedia preukazat povod penazi a majetkov zistenych pri tychto preverovaniach. Ak sa toto rychle nerozbehne treba ist do ulic a robit novu revoluciu na zmenu rezimu." - mi bol vymazany, pytam sa komu vlastne patri Pravda ked taketo vyzvy im vadia?
Uz tych vymazanych prispevkov bolo zhruba v poslednych dvoch mesiacoch neurekom. Co si treba o tom mysliet?
Neviest uvahy o tom ci spis alebo nahravky Gorily su pravdive, ale donutit vsetky zlozky statnej moci dosledne zacat velmi podrobne vysetrovania a perzekuovat tych, ktori su tam uvadzani v informaciach a nevedia preukazat povod penazi a majetkov zistenych pri tychto preverovaniach. Ak sa toto rychle nerozbehne treba ist do ulic a robit novu revoluciu na zmenu rezimu.
O privatizacii v roku 1989 sa pri strngani klucmi na namestiach nic nehovorilo ! Privatizacia sposobom ako sa vykonala je v podstate vlastizrada tych, ktori ju zacali a pouzili. Sposobili rozvrat hospodarstva a urobili z Ceskej a Slovenskej republiky dva velmi chudobne staty. Riesenie je znarodnenie. To by vsak nesmeli byt vsetci ludia taki lahostajni k tomu ako boli okradnuti, aby sa to podarilo.
V Rusku, na Ukrajine i v Cine je to zrejme podobne. To je tazko pochopitelne, preco sa tam ludia neburia.
Aj keby to boli iba klebety o takýchto rozkradackach, verejnost ma pozadovat dokladne vystrenie pohybov penazi a prevodov i pôvodov majetkov súvisiacich s klebetami, aby vysetrovacie organy doveryhodne dokazali, ze ide o klebety.
Odporúčame