Ako si vysvetlit, ze po par hodinach zmizne z takejto diskusie okolo bank prispevok ako je tento, ktoreho obsah bol nasledujuci?
" Vy to tu podavate tak, akoby sme mali byt vdacni akcionarom bank za to, ze si z penazi nas vkladatelov do ich bank mozu brat stovky milionov len za to, ze organizuju evidenciu tychto penazi a poziciavaju z vkladov za vysoke uroky. Poziciavaju ovela viacej (robili sme analyzy tychto financnych tokov v bankach uz pred desiatimi rokmi tu v tychto diskusich) ako su sumy vkladov. Riziko vsak nenesu ziadne, za vklady ruci stat, dohliada nad tym Slovenska narodna banka. Mozno to popisujem velmi laicky, ale to je podstata fungovania sukromnych bank, predstavuju legalizovane tunelovanie, obhajujuc sa pravom na zisk.

