Pan Javurek,
vo Vasom clanku mi chyba jeden odstavec. Inac O.K., da sa suhlasit.
V tom odstavci by mala byt uvedena jedna zo zakladnych poziadaviek lavicovych volicov. Je sice pravda, ze "o konsolidácii verejných financií hovoril aj expremier Fico, aj jeho minister financií Počiatek. Inými slovami, ale nie o inom."-citat z Vasho clanku. Ale ani expremier ani exminister financii nepovedali, ze konsolidaciu uskutocnia progresivnym zdanenim prijmov (nad 40 000 Eur), ziskov a majetkov zbohatlikov a opatreniami na zakaz vyvozu ziskov do zahranicia, najma do tzv. danovych rajov. To je vsak Ta poziadavka lavicovych volicov. Pokial sa nenajde strana, ktora tuto poziadavku bude plnit, dovtedy budu tito volici neisti pri rozhodovani a aj Smer ak ju nebude jasne deklarovat bude mat stale problemy vo volbach ziskat vacsinu.
Vyvaza sa zo Slovenska rocne 2,3 miliardy Eur ziskov. Uz z tychto ziskov by pri progresivnej dani mohlo byt v statnom rozpocte minimalne takmer 600 milionov Eur.


