nie, lebo subjekty nemozu nakladat s rublom/devizami ako chcu - to je trh
sankcie vplyvali na predpoklady vysledkov ekonomiky, ale neobmedzovali obchodovanie s menou
nie, lebo subjekty nemozu nakladat s rublom/devizami ako chcu - to je trh
sankcie vplyvali na predpoklady vysledkov ekonomiky, ale neobmedzovali obchodovanie s menou
mal by si radit tym stazujucim sa. a uz si si vybral zisk? ;)
vypli (radikalne obmedzili) devizovy trh a vymysleli si kurz
to uz je armagedon. navrat k stredoveku. v rusku uz politicky zacal.
rusko nie je jediny mozny dodavatel vsetkych surovin. a ludia tiez nebudu chciet zahodit vsetky technologie.
Co teda robi zapad? Pokrocile technologie pre firmy, sofistikovane systemy, algoritmy, vyskum, projekty s pridanou hodnotou, najma to vedia vsetko pospajat a dodat. Nejde len o vyrobu toaletneho papiera. Si myslis, ze zapad sedi na zadku?
Ale povies, ze Rusko to nepotrebuje. Nepotrebuje. Ale podla toho to tam bude vyzerat.
A co zabijanie na Ukrajine?
Trpi tvoja penazenka, ale ti ludia nie?
Ruska invazia = preto ekonomicke zmeny
investuj do zlateho rubla
ani nie vsetky, ani nie znicenie, ani nie plne.
kratkodobo je to boj o to, kolko platime za plyn a ropu.
zachvilu budu mat tolko prebytku a tolko rublu, ale prazdne vrecka.
je to napinanie svalov, odzrkadli sa to na inych podstatnejsich faktoroch.
ak si myslis, ze ich zachrani cina alebo treti svet - jednak vsetko tiez nevedia robit (v takom mnozstve/kvalite) a najma umelo vydrziavany rubel sposobi prenos nakladov na predavajucich (ceny za rubel budu rast).
kurz meny sa da ovplyvnit mnohymi sposobmi. moze byt hore, moze byt dole.
otazka je, co za to.
momentalne cena pre rusov je to, ze musia kupovat mnozstvo rublu za ine (zapadne) meny.
a ze nesmu menit ruble za ine (zapadne) meny.
inymi slovami, mozu si kupit zo zapadu len obmedzene mnozstvo a obmedzene tovary.
presne to je ta bilancia - hromazdia ruble.
kratkodobo to funguje..
ak sa im nepodari prinutit nakup velkeho mnozstva rublov zo zahranicia, tak sa tento umely stav zruti.
takisto sa im moze vypomstit nenakupovanie potrebneho tovaru.
.. uvidime
nedodrzal si terapiu, abstak mal trvat aspon den!
Fašisti zablokovali infovojnu v Rusku, lebo Fico.
Co na to povedia Rusi, ktori chcu mat v Rusku demokraticke media?
Pedro, ty musis byt riadne v strese, ked ani na klavesnici nestihas pisat.
Ja viem, copy-paste je jednoduchsie.
Maju ich zmrazene. Na nasom uzemi Rusko neuplatni monetarne nastroje. Zneuzivat sa nedame.
Rusko moze ponuknut, ze to zaplati z tych rezerv.
Este aby vedeli Rusi nieco robit.
Uvedom si, ze Cinania nebudu robit Rusom otrokov.
A tiez zabijanie, ako realizuje vrah Putin?
Ma nejake city a preziva vojnu. Rusi zabijaju, rozbijaju ich krajinu, chcel by si prijat jeho zodpovednost?
Ziadne dokazy, niekto zaplace a uz kydas.
Odporúčame