Ohrozuje nás maďarské dvojaké občianstvo?
Prizemné hodnotenie
Hodnotenie diplomata a odborníka na právo(nech je akékoľvek vžde je len úzkoprofilové a bez rozhľadu) skutočne neprokročilo moje nízke očakávania. Na jednej strane len suché fakty, na strane druhej ani slovo o problémoch pre ktoré s tým má mať naša krajina problém. Je pravdou, že samotné dvojité občianstvo nie je problémom, pokiaľ sú obidve krajiny zodpovedné, priateľské a spory riešia cestou vzájomnej dohody. Bohužiaľ to čo môže pokojne fungovať s ČR, Poľskom či Rakúskom, nemôže pokojne fungovať s MR. Jednak každá slušná krajina o podobnom zákone najskôr začne rokovať s krajinami, ktorých občanov sa tento zákon týka. Druhým problémom no ešte viac závažnejším sú reálne vzťahy našich krajín. Ak sa MR dopúšťa exteritoriálneho konania, kedy zriaďuje fondy a navádza občanov susednej krajiny na porušovanie zákona, keď sa vrcholný predstavitelia MR nehambia verejne klamať a očierňovať susednú krajinu, ako im potom môžme dôverovať?