Re: Projekt da pracu tisickam ludi
No a keby tu prácu nedostali tak makať nebudú. Sám seba si dokázal znegovať. To sa podarí málokomu.
Re: Projekt da pracu tisickam ludi
No a keby tu prácu nedostali tak makať nebudú. Sám seba si dokázal znegovať. To sa podarí málokomu.
Re: Ficove rozhodnutie v prospech
Prepáč, práve som si pomýlil dve veci. Operačný program a kohézny fond. Ako hovorím, nie som na diaľnice odborník.
Re: Ficove rozhodnutie v prospech
Pozor, pri eurofondoch máš balík peňazí ktorý môžeš vyčerpať v určity rok, ten je potom zahrnutý do operačneho programu v ktorom je i železnica a objem tých peňazí by na D1 nestačil, to by sme ju stavali 10-15 rokov. Ak Ťa to poteší, tak ten objem sa mal použiť na D3, no kedže je Fico a jeho kumpáni tlčhuba, ktorý o diaľniciach viac hovoria ako konajú, tak D3 sa zatiaľ nestavia i keď sa už rok malo na nej pracovať.
Re: Ficove rozhodnutie v prospech
Z eurofondami je tuším problém zo súčastným prerozdelením v operačnom programe, čo sa týka DSS, tak ak si pamätám Fico s nimi rokoval, no k úspechu to neviedlo. DSS radšej investujú v Grécku než na Slovensku(keby niekto prišiel zo zákonom, že DSS musia aspoň 50-75 percent peňazí utratiť na našu infraštruktúru kde by platili rovnaké pravidlá ako pri PPP, tak by zmysel dávalo, no nik by s tým nesúhlasil)
Skutočne sa nejdem hádať o to, čo a ako by bolo lacnejšie, nie som odborník na diaľnice, mňa zaujímajú stredno a dlhodobé technologické investície. Zhodneme sa v tom, že by sme mali stavať efektívne, no neviem či sa zhodneme na tom, že je treba hlavne stavať a nie o tom rozprávať. Aj Fico hovoril o lacných Chorvátskych diaľniciach no zatiaľ toho moc nepostavil. Slová a činy jeho oponentov si porovnáš najlepšie sám, mňa a moje argumenty počúvať i tak nebudeš.
Re: Každý si to isté
Veď v tom je ten problém. Bankový sektor je prepojený a každá krajina by to pocítila.
Re: Každý si to isté
Lenže s tým susedom máme rovnaký menový účet.
Re: Ficove rozhodnutie v prospech
Simon samotný dlh nikdy nie je problém, problém je jeho štruktúra. Ak investuješ do niečoho, čo ti v budúcnosti môže investície vrátiť, je to niečo iné ako keď vrazíš peniaze do vzduchu.
Re: J&T štartuje?
Komunisti boli teda ekonomicky riadne nacionálny, len čo je pravda.
Re: Keby
S tým ja morálne súhlasím, ale je tu druhá stránka mince. Tou je stabilita Eura. A tu sa zhodujeme naprieč politickým spektrom, že riadený pád Grécky by našou menovou úniou zatriasol viac, než tá pôžicka, ak je Grécko schopné ju splácať. Môžme byť na Grékov nahnevaný, máme na to plné právo, no nemôže nám to zatemňovať myseľ. Ja by som tiež radšej tú pôžičku videl v D3jke, či na podporu rodín s deťmi, nech o 20 rokov neplačeme, že nám II. pilier nepomáha zvládnuť demografickú krízu, ale dôležité je čo spravíme teraz a môžme si vybrať len zo zlých riešení to najmenej zlé.
Re: Každý si to isté
Tých 53 je hlúposť, naletel si mediokracii, ale je ti odpustené, keďže je vás viac. Len by ma zaujímalo, prečo má pani Merkelová či ujo Sarkozy iný názor než tvoji obľúbenci. Žeby vedeli viac, alebo naopak menej?
Re: Keby
Mňa by skôr zaujímalo, ako by sa zatváril Klaus, keby sme nechali Grécko padnúť, Euro by oslabilo a ČR by z toho dôvodu úmerne klesol export. Je ľahké byť kritikom i skeptikom, ale len pokiaľ svojím skeptickým výrokom osobne nečelíme.
Re: pravicove reformy stále funguju
Takže bohatsvo sa meria podľa tehotnej ženskej, čo v 7 mesiaci pracuje na kolenách.
Viac už nemusím počuť, toto mi fakt stačí. Asi začnem fakt fandiť tým komunistom, pretože oproti tebe majú aspoň zmysel pre rodinu. Keby si bol otec tej dievčiny, či nedajbože manžel, tak to vidíš asi inými očami. Takto to je pre teba len číslo.
Re: pravicove reformy stále funguju
Prišiel si s niečím iný a lepším? Nie len o tom kecáš. Odvodový bonus je skvelá myšlienka, škoda že sa zdroje naň zobrali z klasickej dávky. Takto dostali rodičia to isté.
Inak ak to chceš u mňa skúsiť, mám jedného máróda, tak za 6 tisíciek ťa zamestnám. Bez zákoníka práce a minimálnej mzdy.... potrebujem niekoho na nadčasy a s ponúkanou mzdou by som mal pekný zisk.
Na tvoju otázku odpoveď poznáš... pretože niekde funguje trh a niekde nefunguje. Ak si schopný vyžiť zo 6 tisícok, tak ťa skutočne rád zamestnám. Jedna vec sú ekonomické poučky, vec druhá je život.
Re: pravicove reformy stále funguju
Minimálna mzda nespôsobuje infláciu, na to ju poberá príliš málo ľudí. Keď hovoríš o druhej polovici vlády Fica, tak tam prišla hospodárska kríza a ak si skutočne ekonóm, tak ti je jasné, že ak by aj vládli otrokári, tak aj tak by prišiel pokles všetkých fundamentov, ale keďže ty si akurát tak politický zaslepenec, tak to všetko pripíšeš vláde. Ja tu ale nie som od toho aby som tu obhajoval Fica, tak či onak ho nevolím, ale neznášam tie sprostosti ktoré ty a tvoji spolustranníci rozhlasujete. Pre podobných ako si ty sa tu uchopili moci komunisti, môjmu dedovi zobrali fabriku a jemu zostali len oči pre plač. Ja netúžim, aby som skončil rovnako, pre chyby, nenažranosť a nezodpovednosť druhých. 10 rokov som kvôli transformácii našej ekonomiky strávil za hranicami, bez rodiny a jediné čo to na mne zanechalo je túžba, aby moje deti nemuseli zaźiť to isté.
Re: pravicove reformy stále funguju
Keď je to zbytočnosť, tak prečo proti tomu bojuješ? Navyše sa to pokús vysvetliť. Za minimálnu mzdu pracuje tak 3-5 percent ľudí. Pre nich sa trh neohne, ceny bývania či potravín lacnejšie nebudú. Ak hovoríš, kedy sa mali robotníci lepšie, tak vedz že to boli prvé dva roky Ficovej vlády, kedy bol najväčší rast. Pokiaľ berieš ako etalón Slovenska Bratislavu, tak už viac písať nemusíš, tvoje názory sú pre mňa len stratou času.
Re: pravicove reformy stále funguju
Takže 25tisícový príspevok pre mladé rodiny nefunguje. Tiež nefunguje degresívna daň na lieky. Ľudia ktorý po dvoch rokoch dostali zo zákona zmluvu na dobu určitú a konečne majú nárok i na odstupné, tiež vlastne nefungujú. Ľudia ktorým vďaka zvýšenej minimálnej mzde životná úroveň neklesla tiež nefungujú. Pracujúci v Samsungu neexistujú, žiadny iný investori neprišli a tie firmy čo tu montovali káblové zväzky a odišli boli elitou nášho podnikateľského ducha a zlý, zlý Fico ich odtiaĺto vyhnal. Ty si stratený prípad :-)
Re: pravicove reformy stále funguju
Potom nechápem prečo tu tak úpenlivo bojuješ proti zákoníku práce a proti minimálnej mzde. Máš to trošku popletené v tej hlave. Prečo 80 percent robotníkov volí ľavicu? Pretože im škodí? Alebo si myslíš, že sa nevedia rozhodnúť? Tak prečo im potom dovolíš sa rozhodovať v otázke druhého piliera... veď ľudia sú predsa chytrejší než vláda. Navyše väčšina ľudí pri páse minimálnu mzdu nemá(nie každý to totiž dokáže vydržať a preto cena práce rastie). Sám mám 9 ľudí za pásom, takže viem ako dlho som hľadal vhodných ľudí na nepretržitú prácu a tímovú prácu.
Re: jednoznačne treba zrušiť zákonník práce
Potom zavedieme otrokársku spoločnosť a za dva roky keď sa budeme húpať na šibenici možno pochopíme, že to asi nebol najlepší nápad. No už bude neskoro, pretože nás komunisti prevalcujú a len tý najlepší z nás ich budú schopný presvedčiť, že sú schopný žiť a pracovať v ich socializme a že to, ako nám zobrali naše haly nás až tak netrápi.
Re: NEPROFESIONALITA
Aký majiteľ taká reštaurácia. To platí všade na svete.
Odporúčame