Re: Tiež som vyučený "kuchár-čašník"
Skutočne len pár. :D
Re: Tiež som vyučený "kuchár-čašník"
Skutočne len pár. :D
Re: Opat
Mne to tiež tak príde, že SaS je tu častejšie než Smer. Navyše keď sa hovorí o SaS, tak len prezentačne, bez kritiky, pokiaľ ide o Smer, tak je to len o škandáloch a problémoch. Na mediokraciu som si už zvykol, ale že by sa to robilo tak okato, tak to som nevidel ani v USA a tam sú na to odborníci.
Re: Reklama?
Azda okrem stredového Smeru SD sú všetky strany na Slovensku pravicové
Navyše Ťa nechápem. Keď tvrdíš, že ľavica !žiadne! nápady nemá, tak prečo sa pri každom stretávate na Facebooku a podľa "príručky modrého scouta" nadávate a protestujete.
Re: Tu sa ukazuje, ze planovane hospodarstvo
To je jedna stránka mince. Tá druhá je, že vyrábame veci, ktoré 95 percent ľudí nie je schopná zaplatiť. Tiež je pravdou, že 70 percent platu ľudia vyhodia na bývanie, ktorého reálna hodnota je 25. Špekulácie ľudstvo stoja životnú úroveň, kým ja hovorím, že je to choré, ty trváš na tom, že je to správne.
Re: pravicove reformy stále funguju
Len naivný hlupák si myslí, že II. pilier je reformou a nie ústupok lobistom. Demografickú krízu nevyriešiš kapitálom.
Re: pravicove reformy stále funguju
Daňová reforma sa mierne zmenila, no jej základ(nízke dane ore podnikateľský sektor) zostal
Argumentácia ohľadom zákoníka práce je porovnateľná s 25 ročným chlapcom, čo sedel celý život v školskej lavici, kde ho učili ako interpretovať čísla. Nikdy však poriadne nepracoval a to má za výsledok jeho úbohú znalosť dopadu daného zákonníka na osudy ľudí. Niekto kto si hovorí pán ekonóm, nepostrehol, že nárast nezamestnanosti zaznamenali aj krajiny, kde zákonník značne zliberalizovali. Taktiež asi tento človek nikdy pod ním nepracoval, ani nemá nikoho blízkeho, ktorý by mu povedal aké to je prísť do banky s 3 ročnou históriou práce a kontraktom na dobu určitú a pritom žiadať o úver. Toto je váš problém, vidíte čísla, nie osudy ľudí. Ak by sme mali prijať vašu filozofiu, tak ideálným je otrokársky systém, kde nie sú náklady na sociálne zabezpečenie a trh nedeformujú pracovné obmedzenia. Ako riešenie vašho obmedzeného rozhľadu odporúčam 6-12 mesiacov v
automobilke, snáď by ste zmúdreli.
Re: Tu sa ukazuje, ze planovane hospodarstvo
Tomu sa hovorí prekonanie strachu ambíciami. Počas krízy ľudia majú tendenciu začať šetriť i keď na to sami zatiaľ dôvod nemajú, tým padá celkový dopyt a tok kapitálu ustáva. Šrotovné je viac psychologický ako systémový ťah, mnoho ľudí ktorý o novom aute premýšlali by si ho nekúpili, pretože by to považovali za riskantný ťah.
Re: SDKu má pravdu ale tam to končí.....
Trhy majú problém, ak bude riešenie otrokársky systém, tak sa môžme tešiť na zmenu systému.
Re: bla bla bla
Kto nemal deficitné hospodárenie a kto nezadlžoval túto republiku? Na čo by šetrili tvoji ľudia? Teda okrem mýta a diaľnic.
Reklama?
Znova prezentácia SaS, ich nápadov a to bez kritiky. Prečo neprezentujú nápady iných strán? Nezaplatili im
Toto je politická reklama.
Re: Tak, takto nejako vyzera cesta do Grecka.
Na to je jedinou zbraňou odvodový či daňový bonus, ale má to i úskalia, ktoré ja ako ľavičiar prehľiadnuť nemôžem. Buď bude systém spravodlivý, no náročný a nákladný, alebo bude systém jednoduchý, lacný, no bude mať diery na ktoré niektorý ľudia doplatia.
Re: Dakujeme Robo!
Veď prídu Číňania nie? Ale len tak pre objektívnosť, keď sa zatvárajú prevádzky s nízkou pridanou hodnotou kvôli silnejúcemu tlaku konkurencie, tak sa tu nadáva, aká je tá minimálna mzda nafigu. Keď sa niečo nové otvorí a akceptuje aj výšku minimálnej mzdy, zákoníka práce či iným regulácií, tak tu začnete nadávať, že prečo zas topánky. Sa už zobudte ľudia. Hádžete špinu na všetky strany, no sami ste od blata.
Reklama?
Prečo vždy, keď SaS príde s nejakým návrhom, tak Pravda ako poslušná opička do detailov opíše ich plány a nevysloví ani slovo kritiky?
Re: Tento "pán" už navonok pôsobí trápne.
Nechcem sa tu zastávať SNS, ale tento pán nebojuje proti neporiadku, ale proti tomu čo sa jemu osobne nepáči a z čoho nemá prospech on osobne. Kde bol ked sa privatizovalo? Kde bol, keď sa príjímali zákony proti vôli väčšiny?
Re: Česká škodoradosť.
Mal si investovať do niečoho, čo ďalej tvorí hodnoty a nie len čakať, že peniaze budú sami zarábať. Pred takým správaním varoval už Einstein.
Re: tušim
Sociálny štát nie je to o čom píšeš. Dokonca ho ani nevymyslela ľavica ako sa domnievaš.
Skús si problematiku radšej dôkladnejšie naštudovať, než začneš dávať rady.
Re: varovanie
Ale veď my sme predsa dôchodky vyriešili druhým pilierom. Tak čoho sa báť? Alebo II. pilier nebol o riešení, ale o lobingu? V tom prípade by tú sekeru v rozpočte mal niekto zaplatiť.
Re: a prečo majú SR dôchodcovia 350€
Ja len tak premýšlam, prečo tý dôchodcovia radšej volia Smer či komunistov, ako pravicové strany. Žeby osobná skúsenost
Inak 40 rokov vládli komunisti, ktorý socialistov považovali za oportunistov. To len pre úplnosť. Ľavicovú vládu sme nemali nikdy. Smer je niekde v strede a HZDS či SNS je vpravo.
Re: Na vine su aj odbory
Veď hovorím, že podľa Teba je ideálnym systémom otroctvo.
Odporúčame