Rusi su uz 100 rokov bez konkurencie v tom, co vsetko maju naplanovane. Ti uz mali naplanovanu ze roku 1980 budu jedinou svetovou supervelmocou, vladnucou svetu žijúcemu v komunistickej spolocnosti.
Alebo nie tak dávno:
https://spravy.pravda.sk/veda-a-technika/cla…
Správa z 29.01.2006: "Rusko chce do desiatich rokov vybudovať na Mesiaci stálu základňu. Informoval o tom šéf korporácie RKK Energia Nikolaj Sevasťanov. Do roku 2020 chce navyše Rusko začať na Mesiaci ťažiť vzácny izotop helium-3, ktorý sa využíva v termojadrovej energetike."

