takže neviem kde si bral čísla o českej armáde... možno sú pravdivé, lenže na stránke MO ČR sú počty nasledovné.. 2011 rok- 22 261 vojakov z povolania a 8303 občianskych zamestnancov je spolu 30 564 zamestnancov rezortu.. a rok 2015?? sleduj.. 20864 vojakov,+7487 civilov =28 351 zamestnancov v rezorte ministerstva obrany.. takže nie nárast ale pokles za posledné roky.. U nás je zamestnaných v rezorte spolu 21 406 ľudí, z čoho e asi 13 500 VOJAKOV..
Sme polovičný v počet obyvateľstva, takže na obyvateľa máme viac profesionálnych vojakov ako česi.. v roku 2015
myslím si že na tom nie sme o nič horšie ako oni.. Nám klesal od roku 1993 počet neustále, lebo taká bola spoločenská požiadavka. v roku 2005 sme mali spolu 23 481 zamestnancov rezortu obrany..
zdroj o čechoch : http://www.mocr.army.cz/dokumenty-a-legislat… stránka ministerstva obrany..


