a ešte čosi.. akosi som vo svojej malosti nepochopil to, čo si tu písal o trvaní výkonu funkcie- celých sedem rokov... presne toto : voľba má trvanie predpísané trvaním výkonu funkcie - celých sedem rokov! Voľby sú teraz na jar 2016 - mimoriadne boli apríl 2012... lebo zákon o NKU hovorí niečo iné.. 39/1993 Z.z...§ 8
(1) Na čele Úradu je predseda ako štatutárny orgán. Predsedu zastupuje určený podpredseda.
(2) Predsedu a dvoch podpredsedov volí a odvoláva Národná rada Slovenskej republiky tajným hlasovaním.
(3) Funkčné obdobie predsedu a podpredsedov je päť rokov.
(4) Predseda a podpredsedovia môžu byť zvolení najviac na dve po sebe nasledujúce funkčné obdobia.
(5) Predseda ostáva vo funkcii aj po uplynutí funkčného obdobia, kým Národná rada Slovenskej republiky
nezvolí nového predsedu. . Je to len rozšírenie článkov ústavy č.60-63,nikde nič o 7 rokoch.. ani o naviazanosti na parlamentné voľby.. to že nadsluhuje nie je o dĺžke mandátu vzídeného z volieb,ale zo zákona čo som citoval


