táraniny.. nemci prosperujú vždy.. prečo?? lebo su nemcami.. a my za socíku aj teraz sme ďaleko za nimi.. prečo?, lebo socík?? no nie.. lebo sme slovania.. bez disciplíny.. vždy hľadáme ako so všetkým vy*ondiať.. hladáma aj v kapitalizme skratky k bohatstvu.. a preto sme neúspešní.. chvíľkové bohatstvo našich kapitalistov ich uspokojuje.. získali ho väčšinou z okradnutia iných a uplatenia úradníkov ktorí im dohodili štátne zakázky.. žiaden trvalejší plán rozvoja.. len podvod.. a to nehovorím o ficových ale o všetkých kapitalistoch.. lebo sme to my slovania.. takže klameš, ak hovoríš, že nemec je úspešný lebo kapitalizmus a my nie.. lebo socializmus. to nie je pravda.. každý slovák rozmýšľa ako so systémom vykývať.. ako zbohatnúť inak ako poctivo.. a to nei je vecou zriadenia.. ale mentality..


