ano aj.. ale aj človek čo vie spojazdniť buk a vie z neho vystreliť vie na čo striela.. lebo strelecký lokátor mu dá údaje o cieli.. takže vie. že striela na leitadlo v 10km a ni ev 5km výšky.. a vie že letí 950km/hod a nie 450... dá sa urobiť chyba.. ale nie omyl.. v identifikácii cieľa.. bez prehladového lokátora môže fungovať každá odpalovacia jendotka samostatne.. nevidí daleko a 36 stunov al ebližšie a v 120 stupňovom sektore.. uvidí cieš, zameria ho a môže ho zostreliť.. vie na čo striela.. môže však urobiť chybu pri prechode z prehľadu na bojový režim.. ak má dva ciel vedla seba.. tesne.. môže sa naviazať na chybný.. ale aj tak bude vidieť že striela na ten druhý.. čiže vie.. že je na inom ako chcel.. je toto omyl?? a musí svietiť tým lokátorom na cieľ až do zásahu.. lebo to má poloaktívnu hlavicu navedenia.. teda chytá odrazený signál od cieľa a ide tým smerom.. takže vidí pár sekúnd že na čo striela odkedy ho vzal do "zachvatu" až po kontakt.. vie výšku aj rýchlosť..


