Vstup vojsk Varšavskej zmluvy v r. 1968 bol legitímny a oprávnený.
oprávnené?? NIE.. to že sa neangažovali svedčí len o rešpektovaní vtedajšieho status quo.. nič viac.. o oprávnenosti nemôže byť ani reč.. ľudia nebláznite.. ak bez pozvania legitímnej vlády vstúpia cudzie vojksá na územie iného štátu, je to OKUPÁCIA.. rovnaako ako hitler okupoval rakúsko či československo.. považujete vstup nemcov do československa za oprávnený?? lebo to podpísali briti, francúzi taliani a nemci?? ANO?? rovnako podpísali aj jjaltkú dohodu ( rus, američan, brit).. traja.. a to má dávať právo na tie územia?? ved sa zobuďte.. rovnako neoprávnený bol vstup USA na grenadu a jej okupovanie.. alebo okupovanie čsti srbska, žiaden vstup cudzích vojsk bez požiadania legitímnej vlády o pomoc nie je oprávnený.. preto sa v 68mom oháňali pozývacím listom od robotnícko roľníckej vlády.. ktorá mala prevziať zodpovednosť za štát tesne pred inváziou.. . znova.. ja nehovorím či je teraz lepšie alebo horšie ako bolo.. ale rozhodne nemôžem súhlasiť s OPRÁVNENÝM vstupom..