Dva najmodernejšie komplexy PVO vlastnené Sýriou.
ani B2 ani F22 ani F177 nie sú neviditené.. len majú malú aktívnu odrazovú plochu a napr f-22 a f117 využívajú systém "rovnakých uhlov"majú zvláštne nátery a povrch, ktorý menej ( nie vôbec- ale menej) odráža el-magnetické vlnenie normálneho doplerovského radaru,to znamená,že ak cieľ s klasickým povrchom o ploche 2,5 m štvorcového vidí radar určitého výkonu na 150km,tak tieto lietadlá zbadá napríklad z 35km-to je všetko.no ale je tu starý československý systém pasívnej rádiolokácie.. ktorý nepotrebuje svietiť na cieľ, aby ho videl.. vyvinuli sme ramonu.. neskôr zdokonalili a nazvali ju tamara.. videli sme pri náletoch na juhosláviu.. že okolo povolených preletových tankerov nad našim územím bolo nalepených vždy 15-30 stíhacích či bombardovacích lietadiel.. F-16 F-18.. aké bolo prekvapenie USA, keď sme protestnou nótou vyjadrili nesúhlas s takýmito preletmi ponad naše územie.. systém sedí na zemi a " monitoruje elektormagnetické spektrum" do úctyhodnej vzdialenosti.. a preto VIDÍ...